WebCamp, darmowe szkolenie dla webdeveloperów i programistów, z patronatem Prezydenta Miasta Szczecina Piotra Krzystka

WebCamp, darmowe szkolenie dla webdeveloperów i programistów, z patronatem  Prezydenta Miasta Szczecina Piotra Krzystka

WebCamp, darmowe szkolenie dla webdeveloperów i programistów, z patronatem Prezydenta Miasta Szczecina Piotra Krzystka

Szczecin aktywnie wspiera inicjatywy związane z branżą IT. Nie mogło to ominąć WebCampu#2, czyli inicjatywy programistów z IAI S.A.. Webcamp to bezpłatne szkolenie z elementami rywalizacji dla wszystkich, którzy chcą zacząć pracować w branży IT. Teraz, już oficjalnie otrzymało certyfikat Mecenatu Miasta Szczecin. A druga edycja WebCampu już jest bardziej popularna niż pierwsza.

Po przyznaniu patronatu przez Akademicki Szczecin, to jest już drugie wyróżnienie ze strony szczecińskiego magistratu. Podkreśla jak ważne są inicjatywy pozwalające kształcić się, rozwijać i pracować w Szczecinie młodym i ambitnym ludziom, którzy swoja przyszłość wiążą z branżą IT. Zapisy na WebCamp jeszcze trwają, można tego dokonać na stronie www.webcamp.iai-shop.com. Lista zgłoszeń otwarta jest do 20 lutego.
„Bardzo nas to cieszy, że nasza inicjatywa szkolenia przyszłych specjalistów w branży IT w Szczecinie spotkała się z tak ciepłym przyjęciem, młodych ludzi i władz miasta. To bardzo ważne, właśnie teraz gdy na mapie Polski, Szczecin wyłania się jako miejsce gdzie firmy technologiczne zaczynają zdobywać uznanie i finansowanie, a za chwilę zaczną odnosić liczne międzynarodowe sukcesy. ” - mówi Paweł Fornalski, prezes giełdowej spółki IAI S.A. właściciela platformy sklepowej IAI-Shop.com i systemu rezerwacji noclegowych Ido Sell Booking.

IAI WEBCAMP #2 to bezpłatne szkolenie, które odbędzie się 22 – 24 lutego 2017 roku w Technoparku Pomerania – partnera wydarzenia. Przez 3 dni pod okiem jednego z najbardziej doświadczonych zespołów programistów w Europie przyszli programiści będą mogli w praktyce wykorzystać swoją wiedzę. Rzadko zdarza się, aby tego bardzo praktyczna wiedza z zakresu programowania stron i sklepów internetowych oraz systemów rezerwacji noclegowych była wykładana za darmo. Co więcej choć nie jest to atrakcyjna w formie konferencja, tylko trzydniowe, ciężkie warsztaty, to ich popularność jest bardzo duża. To bardzo dobrze świadczy o młodych Szczecinianach. Organizatorzy nie chcą podawać jeszcze żadnych liczb, jednak w drugiej edycji IAI WEBCAMP ilość zgłoszeń jest oszałamiająca i sporo wyższa niż w pierwszej edycji.

Każda osoba, która chciałaby sprawdzić swoje umiejętności programowania w praktyce może jeszcze wysłać swoje zgłoszenie przez stronę www.webcamp.iai-shop.com. Jest to kilka pytań na które należy odpowiedzieć aby zakwalifikować się do kolejnego etapu jakim jest 3 dniowe szkolenie w Technoparku Pomerania.

Podczas pierwszej edycji zgłosiło się 250 kandydatów. Do ścisłego finału przeszło 30 osób, z których 5 otrzymało płatne staże w IAI S.A. Organizatorzy informują, że podobnie będzie teraz. Najlepsi otrzymają propozycje pracy.

Zgłoszenia należy przysyłać do dnia 20 lutego 2017 do godziny 12:00.

Zostań programistą sklepów internetowych. Skorzystaj z bezpłatnego szkolenia prowadzonego przez specjalistów z IAI S.A. czyli rusza IAI WEBCAMP #2

Szczecin 27.01.2017
Jest to niepowtarzana okazja do tego, aby w praktyce, za darmo, móc poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć niezbędne doświadczenie z zakresu programowania, projektowania stron, sklepów i aplikacji internetowych pod okiem najlepszych specjalistów w Europie. Podczas szkolenia, w którym mogą wziąć udział osoby które ukończyły 18 lat, będą przedstawiane zagadnienia i realizacje z którymi na co dzień spotyka się zespół programistów i webdeveloperów z IAI S.A. Każda osoba, która planuje związać się z tym tematem w branży IT, nie powinna przegapić udziału w IAI WEBCAMP #2. Zgłoszenia należy wysłać do 20 lutego za pomocą strony www.webcamp.iai-shop.com. Szkolenie odbędzie się 22 lutego i potrwa 3 dni. Termin został specjalnie wyznaczony na ferie zimowe w Szczecinie. 27 lutego w siedzibie IAI S.A. zostaną ogłoszone wyniki. Najlepsi uczestnicy otrzymają płatne staże w IAI S.A. Udział w IAI WEBCAMP #2 jest całkowicie bezpłatny.

Pierwsza edycja IAI WEBCAMP, która odbyła się w zeszłoroczne wakacje okazała się olbrzymim sukcesem na skalę krajową. Spontaniczna inicjatywa programistów z IAI S.A. przeszła najśmielsze oczekiwania. W ciągu jednej doby zgłosiło się aż 250 kandydatów chętnych do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu. „Jest to olbrzymi sukces na skalę krajową, który nas bardzo mile zaskoczył” - mówił w lipcu 2016 roku Szymon Kaczmarek szkoleniowiec i organizator IAI WEBCAMP'u.
„Dla mnie IAI Webcamp był naprawdę dobrym początkiem planowanej zmiany kariery - dużo wiedzy, sprawdzenie czy front-end jest tym co chcę robić, okazja do zdobycia stażu i dalszej nauki w dużej firmie. IAI Webcamp to przede wszystkim spotkanie z naprawdę świetnymi ludźmi” mówi Wioletta Bojanowska, jedna z pięciu zwycięzców pierwszej edycji IAI Webcampu, która po zakończeniu stażu pozostała w IAI S.A..

IAI Webcamp #2 odbędzie się w Technoparku Pomerania przy ulicy Cyfrowej 6 w Szczecinie, który jest partnerem wydarzenia. „Technopark to miejsce przyjazne technologiom i osobom chcącym rozwijać swoją karierę w branży IT, więc to naturalne miejsce do tego, aby właśnie tu odbył się Webcamp” - mówi Magdalena Krawczak z Technoparku Pomerania.

IAI S.A. rozpoczęło współpracę z Miastem Szczecin, w ramach programu Akademicki Szczecin. „Zależy nam na tym, aby młodzi ludzie mogli związać się ze Szczeciniem, właśnie poprzez pracę w najbardziej rozwijającej się gałęzi gospodarki w Polsce. Stąd bardzo cieszymy się, że możemy wziąć udział jako partnerzy wydarzenia w IAI Webcamp #2.” - potwierdzają Kamila Bogusławska i Dorota Kozanecka z Biura Strategii Miasta Szczecin.

 

Organizatorem IAI Webcamp #2 jest IAI S.A. z siedzibą w Szczecinie. Producent oprogramowania dedykowanego dla sklepów internetowych IAI-Shop.com. Jako platforma do sprzedaży internetowej w 2016 roku spółka otrzymała bardzo wiele nagród. Jedną z nich jest Ekomers 2016 dla najlepszego oprogramowania do sprzedaży w Polsce według polskich internautów. Drugiem produktem spółki jest profesjonalny system do rezerwacji miejsc hotelowych – Ido Sell Booking. Jak bardzo jest to prężnie działająca firma, świadczy fakt wzrostu notowań giełdowych o 75% w górę w ciągu ostatniego roku.