Uniwersytet Dziecięcy „Mały poliglota”. Inauguracja roku akademickiego 2015/2016

Uniwersytet Dziecięcy „Mały poliglota”. Inauguracja roku akademickiego 2015/2016

Blisko dwustu małych studentów rozpocznie w tym roku akademickim naukę na Uniwersytecie Dziecięcym „Mały poliglota” działającym przy Wydziale Filologicznym US.

To już czwarta edycja zajęć dla najmłodszych. W tym roku dzieci będą mogły wybrać spośród aż ośmiu języków obcych – w ofercie m.in. rosyjski, chiński i norweski. To oferta wyróżniająca Uniwersytet Dziecięcy „Mały poliglota” nie tylko na szczecińskim rynku zajęć językowych dla najmłodszych, ale i wyjątkowa w skali całej Polski.

Wydział Filologiczny prowadzi zajęcia w trzech grupach językowych: z językiem angielskim i rosyjskim, z językiem niemieckim i hiszpańskim oraz – z chińskim i norweskim. Oprócz wyżej wymienionych lektoratów w programach zajęć pojawią się także pojedyncze zajęcia z podstaw języka japońskiego i czeskiego. Mali studenci będą więc uczyli się w sumie aż ośmiu języków obcych. Poznawaniu każdego z nich towarzyszyć będą zajęcia o historii i kulturze danego kraju oraz liczne warsztaty m.in. teatralne, dziennikarskie, plastyczne. Dzieci wezmą również udział w kursie emisji głosu oraz warsztatach autoprezentacji i komunikacji niewerbalnej. Ponadto uczniowie poznają podstawy języka migowego. Nowością są zajęcia z technik szybkiego uczenia się i zapamiętywania, savoir vivre dla najmłodszych, podstawy kształcenia słuchu muzycznego oraz zajęcia taneczne.

Każdy semestr zakończony jest wycieczką - w nadchodzącym roku akademickim studenci zwiedzą redakcję Polskiego Radia Szczecin, zajrzą za kulisy Teatru Lalek „Pleciuga”, odwiedzą Filharmonię Szczecińską, wybiorą się na wystawę do Muzeum Narodowego oraz do Muzeum Techniki i Komunikacji, a także spotkają się ze Szczecińską Ligą Superbohaterów. Uniwersytet Dziecięcy „Mały poliglota” jest pierwszą w historii Uniwersytetu Szczecińskiego uczelnią dla najmłodszych. Jego studentami są uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych (w wieku od 6 do 13 lat). Wydział Filologiczny uruchamia również osobne grupy językowe dla 5-latków.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego odbędzie się 10 października 2015 roku (sobota) o godz. 10.00 w auli im. Prof. Małka na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US przy ul. Mickiewicza 64. Mali studenci otrzymają indeksy i legitymacje studenckie Uniwersytetu Dziecięcego „Mały poliglota”, wysłuchają studenckiej pieśni Gaudeamus igitur, a także – złożą uroczyste ślubowanie.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://www.malypoliglota.univ.szczecin.pl/
oraz na Facebooku: http://www.facebook.com/UniwersytetDzieciecyMalyPoliglota