Młody naukowcu, odkryj swój potencjał!

Młody naukowcu, odkryj swój potencjał!

Rusza właśnie VII edycja ogólnoświatowego programu dla młodych naukowców – Amgen Scholars, organizowanego przez Fundację Amgen we współpracy z wiodącymi placówkami naukowymi w Europie, USA i Japonii. W ramach programu studenci z Polski będą mogli wziąć udział w projektach badawczych na jednej z renomowanych uczelni europejskich.

Program jest inicjatywą Fundacji Amgen w ramach działań na rzecz popularyzacji nauki. Latem każdego roku grupa najzdolniejszych studentów nauk przyrodniczych wyjeżdża na dwumiesięczny, intensywny staż badawczy.

Wnioski aplikacyjne mogą składać studenci medycyny, farmacji, biologii, biotechnologii, bioinżynierii, chemii oraz pokrewnych kierunków, mogący pochwalić się dobrymi wynikami w nauce. Aplikować można, odwiedzając serwis http://amgenscholars.eu/europe-program#host-institutions - po wyborze uczelni, aplikant zostanie przeniesiony bezpośrednio na jej stronę, gdzie może dokonać zgłoszenia. Każda uczelnia ocenia kandydata według określonych przez siebie kryteriów. Nabór wniosków trwa do 2 lutego 2015 roku.

źródło: ABK US

Więcej informacji: http://www.abk.univ.szczecin.pl/aktualnoscii/aktualnosciinne/1884-mlody-naukowcu-odkryj-swoj-potencjal