Koncert z okazji X-lecia Chóru US

Koncert z okazji X-lecia Chóru US

Uniwersytet Szczeciński w związku z uroczystymi obchodami X-lecia Chóru US zaprasza na koncert jubileuszowy z udziałem maestro - Paula Esswooda, który odbędzie się w czwartek, 30 czerwca.

Chór US w ramach uroczystego koncertu wspólnie z Orkiestrą i Solistami Opery na Zamku w Szczecinie wykona: jeden z najbardziej znanych utworów w całej historii muzyki poważnej  - anthem koronacyjny „Zadok the Priest” G.F. Häendla, wspaniałe dzieło epoki romantyzmu Psalm 42 „Wie der Hirsch schreit” F. Mendelssohna Bartholdy’ego oraz prawdziwą perłę epoki baroku „Magnificat” J. S. Bacha.

Koncert poprowadzi Brytyjczyk - Paul Esswood – dyrygent specjalizujący się w muzyce dawnej, jeden z najsłynniejszych kontratenorów, który występował na najwspanialszych salach koncertowych na świecie, między innymi we włoskiej La Scali.

Chór US mimo, iż jest stosunkowo młodym zespołom, ma już na swoim koncie sporo dokonań, m. in.: koncert z Chórem i Orkiestrą Radia Berlińskiego w Filharmonii Berlińskiej, występy w obu siedzibach Parlamentu Europejskiego i zrealizowane podróże artystyczne do Niemiec, Belgii, Francji, Szwajcarii i Bułgarii, liczne wykonania wielkich dzieł wokalno-instrumentalnych z towarzyszeniem orkiestr Filharmonii Szczecińskiej i Opery na Zamku w Szczecinie, laury na festiwalach w Polsce i za granicą, nagranie 3 profesjonalnych studyjnych płyt CD oraz 4 nagrane DVD typu LIVE z kolejnych koncertów z okazji świąt Uniwersytetu Szczecińskiego.

Kościół pw. Świętego Krzyża w Szczecinie jest wspaniałym miejscem na wielki koncert oratoryjny. Jest to jedna z największych świątyń w Szczecinie, w dodatku z akustyką idealnie pozwalającą na śpiewanie utworów barokowych. Dzięki wyjątkowej architekturze (teatralne ułożenie ławek) zapewnia wyrównane i komfortowe warunki do wysłuchania i obejrzenia koncertu przez około 1 000 słuchaczy.

Koncert jubileuszowy Chóru US odbędzie się 30 czerwca w kościele pw. Świętego Krzyża przy ul. Wieniawskiego 4 w Szczecinie, o godzinie 18:30.

Koncert został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilety w cenie 40 zł dostępne na www.opera.szczecin.pl oraz w kasie Opery na Zamku w Szczecinie.