Poznaj Szczecin

 • Warto być i zobaczyć
 • Hotele
 • Restauracje
 • Galerie
 • Kawiarnie
 • Filharmonia
 • Teatry
 • Kluby
 • Kina
 • Hostele
 • Pensjonaty
 • Winnice
 • Pizzerie
 • Atrakcje wodne
 • Inwestycje
 • Lubię Szczecin
 • Parkingi strzeżone
 • Parkingi dla autokarów

Dni Morza - czas start!

Dni Morza - czas start!
Data:
14.06.2019, godzina. 10:00 - 16.06.2019, godzina. 20:00
Miejsce:

Przed nami trzy dni pełne ciekawych wydarzeń na wodzie i na lądzie, żaglowce, oldtimery, koncerty, festiwale, jarmarki, słowem – Dni Morza Sail Szczecin 2019 czas zacząć!

Do Szczecina przypłynie ponad 30 jednostek z Polski, Niemiec, Rosji, Szwecji, Hiszpanii i Finlandii. A wśród nich prawdziwa perła – Juan Sebastian de Elcano – duma hiszpańskiej floty, który pozostanie w Szczecinie  do 17 czerwca. Już po raz XIII Dniom Morza będzie towarzyszył Zlot Oldtimerów, czyli jednostek zbudowanych przed 1951 rokiem, które były barkami, kutrami, holownikami czy nawet lodołamaczami, a becnie służą rekreacji.

Mieszkańcy i turyści będą mieli niepowtarzalną okazję zwiedzania przycumowanych jednostek i odbycia dwugodzinnego rejsu po Odrze. Piękne jednostki na niezwykłej trasie przyjmą na swoje pokłady łącznie ok. 1000 osób. Warto zatem zaopatrzyć się w bilet i zarezerwować trochę czasu, by móc podziwiać Szczecin od strony wody. Rejsy Oldtimerami zaplanowane są na sobotę i niedzielę.

Szczegóły: www.dnimorza.szczecin.eu

 

5 scen koncertowych 5 festiwali!

Tego jeszcze nie było! W tym roku  artyści wystąpią na 5 scenach! Główna zamieni się w ring, na którym artyści będą pojedynkować się na…głosy! Voice of Poland powraca do Szczecina. Sobotni koncert odbędzie się w formule zabawy w „bitwy”, podczas których na specjalnie stworzonym scenograficznie ringu „walczyć” o brawa i uznanie publiczności będą młodsi i starsi uczestnicy formatów „The Voice of Poland” i „The Voice Kids” oraz gwiazda wieczoru - Cleo. W sobotę na scenie zobaczymy dwie 5 osobowe drużyny złożone z uczestników programów oraz Antka Scardina. Razem to 11 fantastycznych wokalistów Piotr Tłustochowicz, Marie Napieralska, Jerzy Grzechnik, Magdalena Dąbkowska, Maksymilian Kwapień, Nela Zawadzka, Kuba Krajkowski, Klaudia Domitrz ,Oliwia Kopiec, Paweł Szymański, Gabriel Fleszar oraz śpiewający prowadzący program, finalista Voice of Kids - Antek Scardina.

A dołączy do nich młoda wokalistka,Natasza Sieredzka ze Szczecina, która wzięła udział w specjalnym castingu ( 8 czerwca w Alei Kwiatowej. Wystąpi na scenie Dni Morza 2019 w Szczecinie podczas koncertu Bitwy The Voice of Poland.

Tradycyjnie, tuż przy Bulwarze Piastowskim zostanie ustawiona pływająca scena szantowa, na której wystąpią m.in. Kraków Street Band, Viva Flamenco, Ryczące Dwudziestki, Free Blues Band oraz Qftry.

Kolejna scena będzie ulokowana na Łasztowni, a na niej odbędzie się już tradycyjny Samba Port Festival. Trzecia edycja będzie obfitowała w pokazy taneczne, warsztaty taneczne, pokaz capoeira, set dj,  koncerty, paradę perkusyjna z brazylijskimi tancerkami  oraz szkołą capoeira i występ na scenie z wokalistą brazylijskim Valdir Jovenal.

Na tej samej scenie na Łasztowni o Puchar Prezydenta Szczecina w III Festiwalu Orkiestr Dętych powalczą m.in. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Drezdenka, Orkiestra Wood & Bras Band z Goleniowa, Orkiestra Dęta z Piwniczej – Zdroju, Orkiestra Dęta Ziemi Lęborskiej z Lęborka oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Dąbrowy Zielonej. Orkiestry będą prezentować się na scenie w sobotę w godzinach 11.00 – 15.00 oraz w niedzielę od 12.00 do 15.00. W tym czasie będziemy mogli zobaczyć występy estradowe, pokaz musztry paradnej oraz prezentacje orkiestr podczas przemarszu bulwarami

Podczas tegorocznych Dni Morza będziemy mogli wziąć udział w Plenerze Literackim „Odkryj Książkę na nowo”. To wydarzenie kulturalne organizowane z udziałem oficyn wydawniczych z całego kraju oferujących swoje książki czytelnikom i spotkań z popularnymi polskimi autorami- (więcej na stronie 4)

Z kolei w Strefie Dziecięcej, na scenie będą odbywać się występy wokalne i muzyczne, interaktywne spektakle, spotkania i zabawy z rodziną Łopacińskich w ramach 3. edycji Family Travel Festival, pogadanki z przedstawicielami polskiej reprezentacji AMP Futbol, konkursy z nagrodami i mnóstwo, mnóstwo niespodzianek.

W Strefie Sportu na Wyspie Grodzkiej znajdziemy stanowiska sumo, spikeball czy skimboard, na którym poślizgamy się na wodzie. Znajdą się w niej także: zamek do skakania, ring bokserski, dmuchany dart, plenerowe kręgle, czy siłomierz kopacza.

Jak zawsze dwa brzegi Odry wypełnią się wystawcami z różnymi propozycjami gastronomicznymi, rękodziełem oraz gadżetami, czyli  Jarmark pod żaglami, a tu liczne stoiska z pamiątkami marynistycznymi, smacznymi potrawami i oryginalnymi wyrobami. Wały Chrobrego zmieniają się też w Aleję Artystów, która od lat gromadzi twórców chcących zaprezentować swoje prace i talenty, tworząc wyjątkowe wyroby rękodzielniczej.

 A mówiąc o jedzeniu nie możemy zapomnieć o Festiwalu Smaków Food trucków,  jeden z największych zlotów food truckowych w Polsce, a w Szczecinie spodziewamy się 30 różnorodnych restauracji na kółkach.  A prosto z Poznania na Dni Morza przyjedzie Poznańska Pyra. Na Łasztowni będą królowały potrawy z ziemniaków, dania kuchni wielkopolskiej.

Oczywiście nie może zabraknąć uwielbianych przez najmłodszych wesołych  miasteczek Wśród atrakcji znajdą się karuzele, rollercostery. A tuż przy wejściu na Wyspę Grodzką stanął największy diabelski młyn w Polsce! Ma 55 metrów wysokość i  42 kabiny (dostosowane dla osób niepełnosprawnych oraz wózków inwalidzkich).Gigantyczne koło młyńskie Wheel of Szczecin pozostanie na Łasztowi przez minimum miesiąc.

www.dnimorza.szczecin.eu

Copyright 2019 Miasto Szczecin
Kontakt