Poznaj Szczecin

 • Warto być i zobaczyć
 • Hotele
 • Restauracje
 • Galerie
 • Kawiarnie
 • Filharmonia
 • Teatry
 • Kluby
 • Kina
 • Hostele
 • Pensjonaty
 • Winnice
 • Pizzerie
 • Atrakcje wodne
 • Inwestycje
 • Lubię Szczecin
 • Parkingi strzeżone
 • Parkingi dla autokarów

Jubileusz Akademii - koncert i pierwsze Jazz Forum Showcase

Jubileusz Akademii - koncert i pierwsze Jazz Forum Showcase
Data:
03.10.2019
Miejsce:

10 lat Akademii Sztuki uczcimy 3 października wspaniałym koncertem oraz organizowanym raz pierwszy i to w Szczecinie - Jazz Forum Showcase. Wystąpią: Marcin Wasilewski Trio, zespół Culture Revolution  z Keyonem Harroldem i Sylwestrem Ostrowski, oraz gość specjalny Lizz Wright.
Akademia Sztuki ma 10 lat!
Najmłodsza szczecińska publiczna uczelnia wyższa, o której powstanie tak bardzo zabiegały środowiska artystyczne, naukowe, władze regionalne i zwykli szczecinianie, w tym roku zainauguruje swój dziesiąty rok akademicki.
Władze uczelni, rozpoczynając obchody dziesięciolecia zaprosiły jazzmana Sylwestra Ostrowskiego do przygotowania specjalnego wydarzenia artystycznego, które uświetni inaugurację jubileuszu. Warto przypomnieć, że Sylwester Ostrowski bardzo zabiegał o powstanie tej uczelni w Szczecinie, był odpowiedzialny za proces utworzenia Akademii Sztuki, pełniąc funkcję pełnomocnika władz regionalnych.
W pierwszej części koncertu inaugurującego obchody dziesięciolecia Akademii Sztuki w Szczecinie usłyszymy wielką gwiazdę polskiego jazzu – Marcin Wasilewski Trio, który z kolei świętuje w tym roku jubileusz 25-lecia. Koncert szczeciński będzie jednym z ponad 40, które jazzmani zagrają podczas trasy po Polsce i Europie.
W drugiej części zaprezentuje się zespół Culture Revolution, który jest wspólnym projektem zdobywcy nagrody Grammy, trębacza Keyona Harrolda i szczecińskiego saksofonisty Sylwestra Ostrowskiego, wspomagany przez chór Akademii Sztuki oraz światową gwiazdę, wokalistkę Lizz Wright.

Jazz Forum Showcase w Szczecinie, czyli kolejna specjalna okazja.
Szczecin Jazz, w uznaniu osiągnięć w pracy na rzecz rozwoju muzyki jazzowej w Polsce, został zaproszony przez najbardziej opiniotwórczy magazyn branżowy JAZZ FORUM do organizacji pierwszej, bardzo istotnej konferencji dotyczącej promocji polskiego jazzu, która odbędzie się właśnie w Szczecinie w dn. 1-3 października 2019 pod nazwą: Jazz Forum Showcase powered by Szczecin Jazz. W tych dniach do Szczecina przyjedzie około 40 profesjonalistów zajmujących się muzyką jazzową z kraju i zagranicy (promotorów, bookerów, dyrektorów artystycznych, krytyków i dziennikarzy muzycznych), przed którymi zaprezentuje się wyłonionych wcześniej 8 najlepszych, młodych (do 35 lat), polskich zespołów jazzowych.  
Ostatni dzień konferencji przypada na dzień naszego koncertu co naturalnie sprawia, iż finał Jazz Forum Showcase odbędzie się podczas koncertu inaugurującego obchody dziesięciolecia Akademii Sztuki w Szczecinie.

3. października 2019 (czwartek), godz. 19.00
Filharmonia w Szczecinie·
Marcin Wasilewski Trio „Live” - 25th Anniversary Tour 2019
Keyon Harrold - Sylwester Ostrowski Culture Revolution ft. Chór Akademii Sztuki & special star guest Lizz Wright

Bilety w cenie od 80zł do 140 zł na  https://bit.ly/2KHjIOz

Producent: Szczecińska Agencja Artystyczna
Partnerzy: Akademia Sztuki w Szczecinie,  Jazz Forum, Instytut Adama Mickiewicza
Mecenat: Miasto Szczecin i Województwo Zachodniopomorskie

Lizz Wright
Jest ikoną amerykańskiej muzyki oraz duszą amerykańskiego Południa. Jej niesamowity głos oraz oryginalne kompozycje zapewniły jej miliony fanów na całym świecie. Wright zyskała szerokie uznanie jako jedna z najbardziej cenionych i popularnych piosenkarek swojego pokolenia.  Wszystkie wydane albumy od debiutanckiego „Verve Salt”  do nadchodzącego albumu „GRACE” od Concord Records, były przyjmowane bardzo pozytywnie przez krytyków muzycznych.
W wieku 22 lat Wright zyskała sławę w skali kraju jako wokalistka z koncertowym hołdem dla Billie Holiday.W wieku 23 lat podpisała kontrakt z Verve Records, aby wydać utwór Salt, który znalazł się na szczycie list przebojów jazzowych współczesnego Billboardu. Jej kolejne albumy (Dreaming Wide Awake, The Orchard, Fellowship oraz Freedom & Surrender 2015) nadal były na szczycie list przebojów, a jej najnowszy singiel „Lean In” (z Freedom & Surrender) znalazł się na letniej liście odtwarzania prezydenta Obamy 2016.
Krytyk NPR Ann Powers umieściła Freedom & Surrender na swojej liście „Ulubionych albumów w 2015 roku”, otrzymał też entuzjastyczne recenzje od The New York Times, Wall Street Journal i wielu innych publikacji.

 

Copyright 2019 Miasto Szczecin
Kontakt