Poznaj Szczecin

 • Warto być i zobaczyć
 • Hotele
 • Restauracje
 • Galerie
 • Kawiarnie
 • Filharmonia
 • Teatry
 • Kluby
 • Kina
 • Hostele
 • Pensjonaty
 • Winnice
 • Pizzerie
 • Atrakcje wodne
 • Inwestycje
 • Lubię Szczecin
 • Parkingi strzeżone
 • Parkingi dla autokarów

„SENSACJE człowiek i sytuacje” - Warsztaty Soundtracktory

„SENSACJE człowiek i sytuacje” - Warsztaty Soundtracktory
Data:
22.07.2019, godzina. 12:00 - 25.07.2019, godzina. 15:00
Miejsce:
Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne "Oswajanie sztuki" zaprasza na warsztaty będące częścią projektu „SENSACJE człowiek i sytuacje”, które odbędą się w Domu Kultury „13 Muz” w lipcu i wrześniu 2019 r.

LIPIEC:

 

4 dni x 3h, 22-25.07. godz. od 12:00 - 15:00

 

SOUNDTRACKTORY

 

Wyobraź sobie, że na świecie nie ma instrumentów, nie ma innej możliwości jak tylko używać ciała do wytwarzania dźwięków. Jak powstawałyby ścieżki dźwiękowe do filmów, gdzie zazwyczaj większość dźwięków jest dogrywana w studio a nie na planie? Jak stworzyć iluzję przestrzeni, burzy, chodzenia po piasku za pomocą ust i języka? Podczas warsztatów opracowana zostanie ścieżka dźwiękowa do wybranej sceny z filmu i zaprezentowana zostanie na żywo podczas pokazu finałowego.
 
Prowadzenie: Jakub Grajkowski, pomoc techniczna/asystent: Mateusz Samolong
Jakub "Grystal" Grajkowski to artysta, muzyk, beatboxer. Od 15 lat zajmuje się beatboxem. Od 13 lat angażuje się we wszelakie projekty muzyczne i edukacyjne. Jedną z jego ulubionych sfer działania jest prowadzenie warsztatów i szerzenie wiedzy na temat beatboxu, a także używanie tej formy sztuki w niecodziennych zastosowaniach. Na koncie ma dziesiątki udanych warsztatów ze wszystkimi grupami wiekowymi, podczas których m.in tworzone są utwory i kompozycje, czy nagłaśniane przedstawienia teatralne.
Mateusz Samolong to muzyk ,kompozytor, manager i współtwórca znanych szczecińskich zespołów: Big Fat Mama (Ambasadorzy Szczecina) i Ma. To również pomysłodawca i organizator festiwalu "Nogi z waty" (Stara Rzeźnia 2017), współtwórca nagradzanych na festiwalach teledysków oraz pomysłodawca szalonych strojów scenicznych.
 
Warsztat przeznaczony jest dla 8 - 10 osób, dzieci 12-16 lat.
Zgłoszenia udziału: sensacje@oswajaniesztuki.pl
Wstęp wolny


WRZESIEŃ:

 

 

14 - 15.09. godz. 15:00 - 18:00

CIAŁA W KOSMOSIE
Przeciętny współczesny człowiek żyjący w mieście, ma znacznie więcej okazji do kontaktu dotykowego z innymi ludźmi, niż jeszcze 100 lat temu. Dzieje się tak z racji zagęszczenia ludności na terenach miejskich, korzystania z transportu publicznego, czy rozwiniętego sektora usług (np. pielęgnacja ciała, medycyna). Paradoksalnie łatwość i swobodne doświadczanie poprzez dotyk staje się coraz bardziej problematyczne. Ludzie bronią się przed dotykiem, bronią swojej prywatnej przestrzeni, odczuwają dyskomfort kojarzony z poczuciem braku kontroli. W efekcie powstaje nienaturalna potrzeba izolacji, oddzielenia, a stąd już prosta droga do nadużyć, konfliktów i wypaczonego rozumienia wspólnoty bycia w przestrzeni. Ćwiczenia proponowane na warsztatach mają na celu ponownie oswoić lub (w przypadku dzieci) podtrzymać naturalny stosunek do dotyku, zachęcić do form spędzania czasu z uwzględnieniem zmysłu dotyku. Bezpieczna przestrzeń warsztatu zapewni odpowiednie środowisko do swobodnego doświadczania.
 
Prowadzenie: Dagmara Pochyła i Mateusz Samolong.
 
Dagmara Pochyła to torunianka, która od 9 lat mieszka i tworzy w Szczecinie. Magister sztuki, artystka plastyk, absolwentka WSP na UMK w Toruniu, kierunek Edukacja Artystyczna, specjalizacja Plastyka Intermedialna. Wielokrotnie nagradzana za teledyski i animacje (Yach 2015 i 2016, Animocje, Euroshorts 2017, SEFF Shorty, PLMVA 2018), artystka ma w swoim dorobku wystawy w uznanych galeriach sztuki w kraju i za granicą, jest współtwórczynią pierwszego programu edukacyjnego w CSW Znaki Czasu w Toruniu. Działająca w Fundacji You Have It w Toruniu, gdzie w ramach tejże realizowała wiele autorskich warsztatów artystycznych (więcej info na www.youhaveit.pl). W Szczecinie współpracowała z zespołami muzycznymi Big Fat Mama i Ma, będąc odpowiedzialna za ich kompletną identyfikację wizualną (grafika, kostiumy, foto, video). Swoje zamiłowanie do pracy edukacyjnej rozwijała już na studiach pracując w toruńskim MDK-u, następnie szkoliła się m.in. w Amsterdamie na kursie Training for Trainers podczas międzynarodowego Stranger Festival, współpracowała ze znanymi organizacjami kultury, projektując i realizując warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych m.in.: w Gdańsku ze Stowarzyszeniem Kultura Miejska. Jest związana z nieszablonowym artystyczno-naukowym projektem Instytut B-61. Oprócz tego, że realizuje swoje prace w ramach spektaklu jest współscenarzystką krótkich form filmowych powstałych na kanwie Ewolucji Gwiazd.
 
Mateusz Samolong to muzyk ,kompozytor, manager i współtwórca znanych szczecińskich zespołów: Big Fat Mama (Ambasadorzy Szczecina) i Ma. To również pomysłodawca i organizator festiwalu "Nogi z waty" (Stara Rzeźnia 2017), współtwórca nagradzanych na festiwalach teledysków oraz pomysłodawca szalonych strojów scenicznych.
 
Warsztat przeznaczony jest dla 10 osób, od 16 lat
Zgłoszenia udziału: sensacje@oswajaniesztuki.pl
Wstęp wolny

Oba warsztaty są częścią projektu „SENSACJE człowiek i sytuacje
Projekt „SENSACJE człowiek i sytuacje” to cykl warsztatów, których celem - poprzez doświadczenia zmysłowe - jest większa świadomość w recepcji zarówno sztuki jak i otaczającej nas rzeczywistości. To właśnie zmysły będą spoiwem łączącym cały cykl warsztatów. Działania projektowe (od maja do października) skierowane są do wszystkich grup wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy). Zajęcia poprowadzą: Dagmara Pochyła, Maria Stafyniak, Natalia Wiśniewska, Małgorzata Goliszewska, Paweł Kula, Jakub Grajkowski i Mateusz Samolong. Udział w warsztatach jest bezpłatny!
 
Dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Gminy Szczecin oraz współpracy z partnerami (Ośrodek Teatralny Kana, Dom Kultury „13 Muz”, INKU Szczeciński Inkubator Kultury, Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i Dom Kultury „Klub Skolwin”) wszystkie warsztaty są bezpłatne. Cały projekt realizuje Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie Sztuki”, a za koordynację odpowiadają Maria Stafyniak i Beata Zuzanna Borawska (promocja, rekrutacja). Chęć udziału w warsztatach prosimy zgłaszać pod 
sensacje@oswajaniesztuki.pl(decyduje kolejność zgłoszeń).
 
Medialnie projekt wspierają: TVP3 Szczecin, Radio Szczecin, 24Kurier.pl - serwis gazety Kurier Szczeciński, Prestiż Magazyn Szczeciński.
 
Organizator: Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne "Oswajanie sztuki"

 

 

Copyright 2019 Miasto Szczecin
Kontakt