Poznaj Szczecin

 • Warto być i zobaczyć
 • Hotele
 • Restauracje
 • Galerie
 • Kawiarnie
 • Filharmonia
 • Teatry
 • Kluby
 • Kina
 • Hostele
 • Pensjonaty
 • Winnice
 • Pizzerie
 • Atrakcje wodne
 • Inwestycje
 • Lubię Szczecin
 • Parkingi strzeżone
 • Parkingi dla autokarów

12. Różany Ogród Sztuki

12. Różany Ogród Sztuki
Data:
16.06.2019, godzina. 10:00
Miejsce:

12. Różany Ogród Sztuki

Nie straszna nam tocząca się obok budowa!  Od 2 czerwca (do 1 września), w każdą niedzielę spotykamy się na Różance, podczas 12 edycji Różanego Ogrodu Sztuki. Koncerty, potańcówki, warsztaty – jest wszystko, co najbardziej lubią stali bywalcy tego cudownego miejsca.

Południowe koncerty

W każdą niedzielę o godz. 12.00 na scenie występują uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, a także artyści scen  szczecińskich i ogólnopolskich. W repertuarze standardy muzyki klasycznej, jazzowej oraz rozrywkowej.

Południowym koncertom towarzyszą wystawy plenerowe: Polskiego Czerwonego Krzyża z okazji 100. rocznicy powstania organizacji  oraz ekspozycja przygotowana przez Związek Literatów Polskich Oddział  w Szczecinie.

Różankowe potańcówki

Uwielbiane przez szczecinian pląsy  pod chmurką powróciły.  Podczas tegorocznych zabaw  będziemy bawić się zarówno w rytmach rodzimej muzyki rozrywkowej jak i światowych hitów. Na parkiecie spotykamy się w niedzielę - 9.06 i 23.06 w godz. 17.00-20.00.

Podczas pierwszej tegorocznej potańcówki bawiliśmy się przy muzyce wybranej przez Monikę Petryczko, m.in Frank Sinatra, Aretha Franklin, Louis Armstrong oraz klasyka muzyki filmowej.

Różana Czytelnia

Czyli plenerowa strefa wolnych książek. Każdy kto odwiedzi Różany Ogród będzie mógł zostawić, wziąć lub poczytać książkę na miejscu. Projekt jest częścią ogólnopolskiej akcji "uwalniania książek", który wielu osobom daje szansę na obcowanie z książką, bez konieczności jej zakupu.

Zapraszamy do Różanej Czytelni każdego dnia, nie tylko w niedzielę!

A co jeszcze w czerwcowym programie

16 czerwca, niedziela

godz. 12.00

Koncert The Soul of Jazz w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie pod kierunkiem Jolanty Szczepaniak-Przybylińskiej. W repertuarze standardy muzyki jazzowej.

godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty w ramach projektów: Polska - znaki szczególne i Po polskich dróżkach.

1.            Polska ekologia – Polska – znaki szczególne

Szyjemy torby, które w kolektywie z warsztatami haftu będą ozdobione haftem krajeńskim.

2.            Haft krajeński – Po polskich dróżkach

Warsztaty przybliżające tradycje ludową i tradycja wytworzona. Efektem spotkania warsztatowego będą oparte na tradycji ludowej Krajniaków, ozdobione współczesne przedmioty użytkowe.

godz.13.00-14.00

Czytanie interaktywne - scena

Pyza na polskich dróżkach

Kustosz Marta Kurzyńska - na co dzień kierownik Biblioteki Muzeum Narodowego w Szczecinie - Zachodniopomorski Bibliotekarz Roku 2018 przybliży nam postać małej Pyzy, która lubiła  wędrować  po polskich dróżkach.

 23 czerwca, niedziela

godz. 12.00

Finał IV Szczecińskiej Wiosny Poezji – ogłoszenie wyników

IV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bursewicza „O Złotą Metaforę”, oprawa muzyczna: Kinga Chmielewska - klarnet, Grzegorz Uran - akordeon. Koncert Rockowy  „Ty i Ja - to Nuty i Słowa!” - Zespół „The Black Red Sappers” z 5 Pułku Inżynieryjnego im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Szczecinie - Podjuchach. Nie zabraknie również prezentacji twórczości malarskiej artystów Pomorza Zachodniego.

Organizatorzy: Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie i Klub 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

godz. 17.00-20.00

Różankowa potańcówka

Taneczna zabawa kręcić się będzie wokół przebojów z rodzimego podwórka. Nie zabraknie szlagierów ze złotej polskiej epoki lat 60-80, ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych. Za konsoletą Dj Tomek.

30 czerwca, niedziela

godz. 12.00

Koncert kwartetu smyczkowego String Girls Band pt. Cztery pory roku, ilustrujący muzycznie każdą z pór roku w muzyce klasycznej. W programie znajdziemy m.in. fragmenty z Czterech Pór Roku Antonio Vivaldiego oraz utwory nawiązujące do tematyki takich kompozytorów jak m.in.: Fryderyk Chopin, Mieczysław Karłowicz czy Astor Piazzolla. Program będzie miał również subtelne akcenty wokalne, m.in.: Wiosna, ach to Ty - Marka Grechuty czy Summertime – George’a Gershwin’a w wykonaniu Marii Radoszewskiej.Skład zespołu: Maria Radoszewska - I skrzypce, wokal, prowadzenie; Izabela Lazar – II skrzypce; Edyta Hedzielska – altówka; Natalia Szwarczak – wiolonczela.

godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty w ramach projektów: Polska - znaki szczególne i Po polskich dróżkach

1.            Motanki  – Po polskich dróżkach

Lalki Słowiańskie - Skoro Kupała przybył to czas na motanie Kupałki i pożegnanie smutnego i niedobrego...raz dwa trzy -zaczynamy i motamy. Kupałka to laleczka oczyszczenia, którą robimy w Kupałę. Motamy ją wg odwróconych zasad czyli w przeciwnym kierunku do ruchu słońca. Zawiązujemy jej parzystą liczbę supełków np. na rękach. Każdy supełek to nasz smutek lub zmartwienie.

2.            Plecionkarstwo – Po polskich dróżkach

Jak wykonać łopołkę i poznać technikę gięcia dębu na gorąco? Jak powstaje kosz z korzeni świerka? Jak wyplata się swój własny słomiany kapelusz? Każdy nauczy się tworzyć prostą plecionkę: rybkę, koszyczek, tackę czy zwariowaną kulę! Będziemy popracować z naturalnym, pachnącym materiałem i tworzyć samodzielnie małe dzieło. Jest to też doskonała okazja do spotkania z rzemiosłem plecionkarskim i poznania tajemnic wyplatania – pokażemy dzieciom różne kosze, ciekawe materiały i kształty. To też mała lekcja przyrody oraz polskiej kultury!

godz.13.00-14.00

WIOLIN I CZTERY PORY ROKU 

W tej opowieści Wiolin będzie próbował zrozumieć dlaczego mamy pory roku. Niestety nikt nie będzie mu w stanie pomóc, bo nikt tego nie wie. Ale jak się okaże, w trakcie bajki, Wiolin trafi na tajemnicze spotkanie na którym wszystkiego się dowie. Tak się składa, że zostanie też poproszony o napisanie utworu na każdą porę roku i zgłosi się o pomoc do wspaniałego muzyka Antonio Vivaldiego, który pomoże mu w tym zadaniu. Co to za tajne spotkanie, na którym był nasz bohater? Przyjdź na spektakl żeby się tego dowiedzieć!

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

 

 

Copyright 2019 Miasto Szczecin
Kontakt