Poznaj Szczecin

 • Warto być i zobaczyć
 • Hotele
 • Restauracje
 • Galerie
 • Kawiarnie
 • Filharmonia
 • Teatry
 • Kluby
 • Kina
 • Hostele
 • Pensjonaty
 • Winnice
 • Pizzerie
 • Atrakcje wodne
 • Inwestycje
 • Lubię Szczecin
 • Parkingi strzeżone
 • Parkingi dla autokarów

Tydzień Aktywności

czwartek, 13/11/2014
Tydzień Aktywności

Działając wspólnie osiągamy więcej niż w pojedynkę. Szósta edycja Tygodnia Aktywności to jeszcze więcej propozycji i pomysłów na aktywność. Włączyć się w działania mogą wszyscy mieszkańcy. Podczas dziesięciu dni propozycje dla siebie znajdą dzieci, młodzież oraz dorośli. Nie tylko ci związani z trzecim, pozarządowym sektorem. W dniach 1-10 grudnia w Szczecinie odbędzie się Tydzień Aktywności.

10 x 10 – Europa w szkołach
Niecodziennie w szczecińskich szkołach jest tak europejsko. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin organizuje 3 grudnia w dziesięciu szczecińskich szkołach – dziesięć aktywnych i jakże innych lekcji o Europie. Czego dowiedzą się podczas tej akcji szczecińscy uczniowie? – W Gimnazjum nr 34 przekażemy wiedzę na temat aktywności obywatelskiej w Europie, uczniowie Centrum Kształcenia Sportowego wezmą udział w zajęciach Eurosport, w XIV LO przybliżymy temat europejskiej przedsiębiorczości – a to tylko trzy z dziesięciu naszych propozycji – mówi Joanna Tyszkiewicz, z PIE Europe Direct - Szczecin.

Spotkanie z mieszkańcami dotyczące SBO 2015

1 grudnia w Sali Sesyjnej Rady Miasta o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie ewaluacyjne z mieszkańcami Szczecina dotyczące Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015.

Popularni wolontariusze?
Kim są bohaterowie spotkania – zbawcami społeczności, pasjonatami, zwykłymi ludźmi? Jak i gdzie można wyjechać za granicę aby odbyć projekt? Jak pogodzić pracę z pomaganiem innym? Każdy z wolontariuszy, zaproszonych na spotkanie ma do opowiedzenia inną historię. Basia odbyła swój wolontariat w Charkowie na Ukrainie, Ewa pomaga przy teatralnych wydarzeniach, Paweł działa w ramach wolontariatu pracowniczego w firmie, w której pracuje. Jaki naprawdę jest wolontariat? Przekonaj się podczas spotkania Popularny Wolontariat, które odbędzie się 4 grudnia od godz. 16.00 w Café Popularna (ul. Panieńska 20). Spotkanie wspólnie organizują Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego oraz Stowarzyszenie POLITES. Osoby zainteresowane rozpoczęciem społecznej aktywności mogą także wziąć udział w warsztatach Wolontariat w pierwszych krokach, które odbędą się 2 i 9 grudnia.

Wiedza dla NGO
Poszerzanie wiedzy ludzi zaangażowanych w rozwój organizacji pozarządowych to jedne z celów Tygodnia Aktywności. Finansowanie społecznościowe, modele biznesowe dla NGO, rozliczanie projektów, współpraca z mediami, sponsoring kultury, wystąpienia publiczne. To tylko niektóre z tematów tegorocznych warsztatów dostępnych dla osób związanych z organizacjami pozarządowymi. Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy, wstęp jest bezpłatny. Gala Obywatelska, prezentująca wybrane inicjatywy organizacji pozarządowych odbędzie się już tradycyjnie 5 grudnia, o godz. 18:00 w Teatrze Lalek „Pleciuga” w Szczecinie. Tym razem przybliżone zostaną inicjatywy organizacji pozarządowych zrealizowanych w ramach finansowania społecznościowego wykreowanych na portalu www.wspieram.to Na Galę obowiązują zaproszenia.

Konkurs Biura Organizacji Pozarządowych
W ramach otwartego konkursu ofert Biura Organizacji Pozarządowych wyłonione zostały wydarzenia, które są włączone w tegoroczny Tydzień Aktywności. Wystawa „Obrona Lwowa – Orlęta Lwowskie”, rozpoczynająca się 1 grudnia o godz. 9:00 w siedzibie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich (al. Wojska Polskiego 96) będzie żywą lekcją historii przybliżającą wydarzenia roku 1918. O wydarzenich minionych lat podczas spotkania będzie można porozmawiać bezpośrednio z osobami pochodzącymi z Kresów. Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem organizuje miedzy innymi warsztaty dla grup koronkarskich, hafciarskich i malarskich oraz porady prawne dla osób z wadami słuchu i mowy oraz osób niepełnosprawnych. Fundacja Akademii Muzyki Dawnej w dniach 4-6 grudnia zaprasza do wzięcia udziału w Aktywizacji Kulturowej Szczecina, w ramach której proponuje mieszkańcom Szczecina warsztaty tańca historycznego i prezentację działań grup odtwórstwa historycznego – Bractwa Maltańskiego i zespołu Tryzna. 

Akcja Dyplomacja i zagraniczna kariera
Po tych zajęciach protokół dyplomatyczny będzie pestką. Warsztaty dla szkól ponadgimnazjalnych wprowadzające w tajniki protokołu dyplomatycznego, savoir vivre oraz odpowiedniego stroju to propozycja Ośrodka Debaty Międzynarodowej. Do wyboru są dwie daty 2 i 4 grudnia. Seniorzy (50+) mogą wziąć udział w zajęciach, które rozpoczną się 5 grudnia o godz. 15.00 w Akademii Seniora (Dąbrowskiego 38-40). Co należy wiedzieć, jeśli w planach masz studia za granicą lub pracę w instytucji unijnej? Jakie są niezbędne formalności, wymagane kwalifikacje oraz jak wygląda proces rekrutacji zostanie przedstawione na spotkaniu „Studiuj za granicą i planuj międzynarodową karierę”, które odbędzie się 3 grudnia na Wydziale Humanistycznym US. Start o godzinie 10:00, wstęp wolny.

Dla małych i dużych
Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – europejskie kino będzie dostępne w Szczecińskim Inkubatorze Kultury. Seans dla dzieci ze szczecińskich szkół rozpoczyna się 3 grudnia od 11:00, młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest zaproszona do kina 8 grudnia, także na godz. 11:00. W świąteczną atmosferę wprowadzeni zostaną uczestnicy gry miejskiej – Skarpety Świętego Mikołaja. To propozycja na 7 grudnia. W środę, 10 grudnia od godz. 16:30 zapraszamy do Stowarzyszenia POLITES dzieci do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych, na których będą tworzyć świąteczne kartki i upominki. Dla tych nieco starszych (14+) Szczeciński Inkubator Kultury proponuje warsztaty z cyjanotypii, techniki powielania za pomocą której stworzą autorską odbitkę na ekologicznej torbie (3-4 grudnia 17:00 – 19:00).

Więcej informacji na temat wydarzeń Tygodnia Aktywności można znaleźć na stronie www.tydzienaktywnosci.org Przez tę stronę można także dokonać zapisów na poszczególne wydarzenia i warsztaty.

 

Copyright 2020 Miasto Szczecin
Kontakt