Poznaj Szczecin

 • Warto być i zobaczyć
 • Hotele
 • Restauracje
 • Galerie
 • Kawiarnie
 • Filharmonia
 • Teatry
 • Kluby
 • Kina
 • Hostele
 • Pensjonaty
 • Winnice
 • Pizzerie
 • Atrakcje wodne
 • Inwestycje
 • Lubię Szczecin
 • Parkingi strzeżone
 • Parkingi dla autokarów

Dzieje się_weekend 31 sierpnia - 2 września

czwartek, 30/08/2012
Dzieje się_weekend 31 sierpnia - 2 września

Rockowe zakończenie lata, koncert Anity Lipnickiej i Johna Portera, akcja „Podziel się książką” oraz pierwsze urodziny Inkubatora Kultury. Najbliższe dni obfitować będą w wiele atrakcji. Co jeszcze wydarzy się w nadchodzący weekend?

W piątek i sobotę Szczeciński Inkubator Kultury świętować będzie swoje pierwsze urodziny. Zabawa rozpocznie się w piątkowe późne popołudnie, o godz. 18.00 uroczystym przejazdem Kulturalnej Masy Krytycznej przez miasto. Rowerzyści jechać będą szlakiem "Niezwykłych szczecinian i ich kamienic". Wycieczka zakończy się w ogrodzie Inkubatora Kultury ( al. Wojska Polskiego 90). O 19.30 rozpocznie się tam koncert Baltic Neopolis Orchestra. Wieczór uświetnią także występy zespołów, które powstały w ciągu minionego roku pod dachem Szczecińskiego Inkubatora Kultury – Bossa na Boca i SMOOTH. Ponadto świętujący zostaną uwiecznieni na wielkoformatowym zdjęciu. Nie zabraknie także urodzinowego tortu.

Następnego dnia, w sobotę , w Szczecińskim Inkubatorze Kultury odbędzie się wielopokoleniowy piknik pod hasłem „Kultura i Seniorzy”. Od 10.30 prezentowana będzie oferta kulturalna miasta oraz szczecińskie przedsięwzięcia dla osób 50+. O 12.00 w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury pokazany zostanie reportaż Anny Bach z podróży na Syberię „W pogoni za cieniem”. O godz. 15.00 odbędzie się projekcja filmu „Drogami pamięci” Aleksandry Żurawskiej. Uczestnicy będą mogli także zobaczyć wystawę fotografii „Malowanie Światłem” Fotoklubu Oticon oraz „Seniorzy” autorstwa Moniki Redzisz. W trakcie pikniku, będzie można także spróbować swoich sił w grze na instrumentach i wziąć udział w twórczych warsztatach „Papierkomania”.

Szczegóły na www.inkubatorkultury.szczecin.pl

W piątkowy wieczór w Liquid Hall przy al. Bohaterów Warszawy 34-35 odbędzie się finał pierwszej edycji szczecińskiego Rockowego Przeglądu Liquid & Fire. W konkursie rywalizować będzie sześć finałowych zespołów, które zachwyciły jurorów podczas etapów eliminacyjnych. Zespół, który wygra będzie miał możliwość nagrania części swojego autorskiego materiału w profesjonalnym studio nagraniowym Studio Analiz. Po zakończeniu rywalizacji na scenie wystąpią Curcuma i Annalisa oraz gościnnie z Poznania - Drunk'n'Rolled. Start o godz. 18.00.

W Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec wystąpi zespół Zakopower. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych kapel na polskiej scenie muzycznej. Artyści umiejętnie połączyli współczesną muzykę rozrywkową i muzyką Podhala. Góralskie brzmienia i rockowa estetyka przysporzyły zespołowi wielu fanów. W 2011 roku wydali nowy krążek zatytułowany „Boso”, który w bardzo szybkim czasie osiągnął status złotej płyty. Początek koncertu w piątek o godz. 20.00.

W ten weekend odbędzie się jeden z najbardziej wyczekiwanych koncertów tego lata w naszym mieście. Przed szczecińską publicznością wystąpi duet Anita Lipnicka i John Porter. Ich muzyka jest niezwykle wrażliwa, harmonijna i melodyjna. Wspólnie tworzą poetyckie teksty oraz niepowtarzalny i bezpretensjonalny nastrój, który udziela się podczas każdego koncertu. Ich trzecia płyta „Goodbye" ukazała się w 2008r. Koncert rozpocznie się w sobotę o godz. 20.00 na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Bilety na koncert są jeszcze dostępne w kasie Zamku.
Więcej na www.zamek.szczecin.pl

W sobotę o godz. 20.00 odbędzie się również ostatni koncert w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Organowego – Szczecin 2012. W Bazylice Archikatedralnej zagra na organach Joachim Grubich, Orkiestra Festiwalowa Iacobi Maioris oraz dyrygent Kinga Rozkrut. Joachim Grubich jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów organowych. Występował w większości krajów Europy, oraz Kanadzie, Meksyku i USA. Do jego najważniejszych koncertów zaliczyć można chociażby ten Royal Festival Hall w Londynie i w katedrze w Strassburgu na zaproszenie Parlamentu Europejskiego. Orkiestra Festiwalowa Iacobi Maioris co roku reprezentuje Międzynarodowy Festiwal Organowy w Szczecinie.
Więcej na www.festiwalkatedra.pl

W niedzielne przedpołudnie o godz. 10.00, w Starej Cynkowni przy ul. Kolumba 4 odbędzie się plener fotograficzny "Migawka". Będzie to tradycyjny prolog zwiastujący "Westival - Sztuka Architektury". Każda chętna osoba może zaprezentować w formie Pecha Kucha (prezentacja multimedialna składająca się z 20 slajdów pokazywanych po 20 sekund) swój projekt, pomysł, ideę, obserwację lub ciekawą podróż. Podczas spotkania niezbędny jest własny aparat fotograficzny. Udział w plenerze jest bezpłatny.
Dodatkowe informacje www.westival.szczecin.art.pl/

W ramach „Pożegnania lata z Operą” w niedzielny wieczór na pl. Orła Białego odbędzie się koncert ku czci Carla Loewe’a. Na scenie wystąpią m.in. Joanna Tylkowska Quartet, Paweł Wolski, Joanna Kustosik, Janusz Lewandowski, Orkiestra Opery chór i balet Opery na Zamku pod batutą Wojciecha Semerau-Siemianowskiego. W programie znalazły się m.in. utwory Loewe’a, Vivaldiego, Straussa, Bizeta, Verdiego, Mozarta. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.
Szczegóły na www.opera.szczecin.pl/

W niedzielę na Jasnych Błoniach, naprzeciwko budynku przy ul. Moniuszki od godz. 11.00 trwać będzie akcja „Podziel się książką” organizowana przez Fundację Miedzy Wierszami. Ci, którzy wybiorą się na Błonia będą mogły oddać nieużywane już książki i wymienić je na inne. Tego dnia odbędzie się także plenerowe czytanie bajek dla najmłodszych, m.in. przez znanego szczecińskiego sportowca i olimpijczyka Marka Kolbowicza oraz Dariusza Więcaszka, prezesa Północnej Izby Gospodarczej. Akcji towarzyszyć będzie muzyka fortepianowa w wykonaniu Sandry Marcinkiewicz i Patryka Matwiejczuka.

 

Copyright 2019 Miasto Szczecin
Kontakt