Visit Szczecin

Visit Szczecin

SIM ułatwia nie tylko poruszanie się po mieście, ale także jego zwiedzanie. Na najważniejszych budynkach i najciekawszych turystycznie obiektach, umieszczone zostały tablice z opisami pozwalającymi poznać ich historię. Oprócz treści w trzech językach, znajdziemy także kod QR. W kolejnym etapie wdrażania systemu, będzie on kierował do rozszerzonej treści i materiałów multimedialnych. Obecnie QR kody prowadzą do Oficjalnego mobilnego przewodnika po Szczecinie Visit Szczecin

Bezpłatna aplikacja dostępna jest dla użytkowników iPhone’ów, urządzeń opartych na platformie Android oraz Windows Phone. Przygotowana została głównie z myślą o turystach, ale jest bardzo przydatna również dla mieszkańców Szczecina. Oprócz mapy miasta i charakterystyki wybranych miejsc, znajdziemy w niej aktualne informacje o wydarzeniach kulturalnych czy punkty kultury i rozrywki.

Warto dodać, że Visit Szczecin została przygotowana w oparciu o technologię Augmented Reality, czyli rozszerzoną rzeczywistość, pozwalającą na wizualną prezentację miejsc w rzeczywistej przestrzeni.

Dowiedz się więcej o Oficjalnym przewodniku po Szczecinie i pobierz go na swój telefon.