Poznaj Szczecin

 • Sehenswert & gehenswert
 • Hotels
 • Restaurants
 • Galerien
 • Cafés
 • Philharmonie
 • Theater
 • Clubs
 • Kinos
 • Herbergen
 • Pensionen
 • Weingüter
 • Pizzeria
 • Wasserattraktionen
 • Investments
 • Lubię Szczecin
 • Parkhäuser
 • Parkplatz für Busse

Wakacje w Ogrodzie Różanym

Wakacje w Ogrodzie Różanym
Datum:
18.08.2019, stunde 11:00
Stätte:

W sierpniu spośród wielu wyjątkowych imprez bardzo ciekawie zapowiada się koncert Formacji Wojtek Rapa Quartet w programie pt. „OBFITOŚĆ”. Drugi miesiąc wakacji to także kolejne lubiane przez szczecińską społeczność „Różankowe Potańcówki”. Do udziału i zapoznania się ze szczegółowym programem serdecznie zapraszamy.
Serdecznie zapraszamy na koncerty plenerowe w każdą niedzielę sierpnia, oraz pierwszą września w Ogrodzie Różanym. Na scenie wystąpią artyści szczecińskiej i ogólnopolskiej sceny muzycznej. W repertuarze standardy muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej.
Różankowe potańcówki
W sierpniu na parkiecie spotykamy się w niedzielę 4. i 18., w godz. 17.00-20.00. Będziemy bawić się zarówno w rytmach rodzimej muzyki rozrywkowej jak i światowych hitów.
Różana Czytelnia czyli plenerowa strefa wolnych książek. Każdy kto odwiedzi Różany Ogród może zostawić, wziąć lub poczytać książkę na miejscu. Nasz projekt jest częścią ogólnopolskiej akcji "uwalniania książek", który wielu osobom daje szansę na obcowanie z książką, bez konieczności jej zakupu. ZAPRASZAMY każdego dnia!
Program dostępny na stronie www.saa.pl  Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.
PROGRAM WYDARZEŃ 
10 sierpnia, sobota
godz.11.00, siedziba  TVP, ul. Niedziałkowskiego

POLSKIE KINO-ZNAKI SZCZEGÓLNE
Spotkanie, na którym w kuluarach specjalistycznych sprzętów potrzebnych do realizacji obrazu dowiemy się co jest potrzebne do profesjonalnej realizacji kinowej.
Liczba miejsc jest ograniczona do 26 osób. Osoby chętne prosimy o  rezerwację mailowo: polska_znaki@saa.pl lub zgłoszenie się do siedziby Szczecińskiej Agencji Artystycznej  po odbiór przypinek identyfikując udział w danym spotkaniu.
Na zgłoszenia czekamy do piątku 9. sierpnia br., do godz. 14.00.
11 sierpnia, niedziela
godz.11.00-14.00, Ogród Różany
WARSZTATY:
POLSKI BIG-BIT– POLSKA-ZNAKI SZCZEGÓLNE

Wojciech Rapa jako aktywny muzyk i bezpośredni świadek narodzin polskiego rock'n'rolla przedstawi historię muzyki popularnej, kompendium wiedzy
o najważniejszych zespołach i postaciach polskiego big-beatu.
HAFT SZAMOTULSKI – PO POLSKICH DRÓŻKACH
WZORY HAFTU
na deski. Przy okazji będzie opowieść o historii haftu szamotulskiego, jego pochodzeniu, kolorystyce i współczesnym wykorzystaniu.
ORIGAMI - SAA
godz. 12.00-13.30, Ogród Różany

Koncert Wojtek Rapa Quartet w programie pt. „OBFITOŚĆ”, a w nim utwory własne, jaki znane polskie i zagraniczne piosenki w aranżacjach utrzymanych w stylu jazz-rocka.
Skład zespołu: Wojtek Rapa - gitary i wokal, Janusz „Kanapa” Jędrzejewski - bas, Jakub „Fiszka” Fiszer - perkusja, Małgorzata Jarmoc - wokal.
godz.13.00-14.00, Ogród Różany
SŁOŃ W PEŁNYM ZNACZENIU SŁOWA

Przedstawienie o poszukiwaniu swojej tożsamości, obrony siebie i swoich wartości (słoń i inne zwierzęta w ZOO), także o prawdziwym przyjacielu (Boża Krówka - spotkanie poza murami ZOO, na klombie); jak bronić się przed tymi, którzy agresywnie narzucają swoje zasady (nowa miotła).
18 sierpnia, niedziela
godz. 12.00-13.00, Ogród Różany

Koncert zespołu Liquid Melody, który zaprezentuje aranżacje utworów z kanonu literatury muzyki jazzowej i utwory takich artystów jak m.in.: Frank Sinatra, Nat King Cole, Doris Day, Georg Gershwin czy Louis Armstrong, pokazując jednocześnie maksymalne możliwości wykorzystania instrumentów, którymi artyści się posługują.
W składzie Liquid Melody:
Maria Radoszewska - skrzypce, wokal, Ireneusz Leciejewski – gitara.
godz. 17.00-20.00, Ogród Różany
Potańcówka kręcić się będzie wokół polskich przebojów, ponadczasowej klasyki
i hitów nieco bardziej nowoczesnych. Za konsoletą DJ Dobry Człowiek.
24 sierpnia, sobota
Godz. 11:00-12:00, Filharmonia w Szczecinie

POLSKI SZCZECIN– PAMIĄTKA ZE SZCZECINA  – POLSKA-ZNAKI SZCZEGÓLNE
12.00-14.00

Centrum Informacji Turystycznej na Alei Kwiatowej
Liczba miejsc jest ograniczona do 26 osób. Osoby chętne prosimy o  rezerwację mailowo: polska_znaki@saa.pl lub zgłoszenie się do siedziby Szczecińskiej Agencji Artystycznej  po odbiór przypinek identyfikując udział w danym spotkaniu.
Na zgłoszenia czekamy do piątku 23. sierpnia br., do godz. 14.00.
25 sierpnia, niedziela
godz.11.00-14.00, Ogród Różany
WARSZTATY:

KOGUCIKI NA PATYKACH I NIE TYLKO  – PO POLSKICH DRÓŻKACH
Warsztaty z symbolem koguta na patyku lub zawieszka - nawiązanie do znaczeń w polskiej kulturze.
KOSZYCZEK
Warsztaty wyplatania z papierowej wikliny, która powstaje z cieniutkich rurek z papieru. Jest to wykorzystanie papieru na drodze recyklingu. Ta metoda pozwala stworzyć przeróżne kompozycje, które są użyteczne w domu- koszyk, abażur, ozdobną doniczkę.
POLSKI TEATR – POLSKA-ZNAKI SZCZEGÓLNE
Spotkanie  warsztatowe z Marysią Dąbrowską, znana najmłodszym z brawurowej roli Pippi w spektaklu Teatru Lalek Pleciuga "Pippi Pończoszanka". Tym razem do działania zaprosimy dorosłych, którzy wezmą udział w zabawie przygotowanej dla nich przez dzieci. To dzieci będą wymyślać i tworzyć reguły tego spotkania, a co najważniejsze wcielą się w rolę prowadzących.
BOREK I BOGOWIE SŁOWIAN
Czytanka interaktywna. Bohater książki - Borek - przenosi się w czasie, podróżuje po krajach słowiańskich i spotyka poszczególnych bogów. Ujeżdża czarnego konia Trzygłowa, niesiony jest śpiewem Bojana, umyka przed wielkim odyńcem z Radogoszczy, spotyka wilkołaki, Rodzanice, Leszyja. Poszukuje złotego posążka Triglava, którego w dziupli drzewa ukryją słowiańscy żercy.
godz. 12.00-13.00, Ogród Różany
Koncert „Echa Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie - Czesław Niemen, Helena Majdaniec, Karin Stanek”. Występ ma celu przypomnienie laureatów szczecińskiego festiwalu, imprezy lat 60., będącej jedną z najbardziej  inspirujących wydarzeń, które zmieniły muzyczna mapę Polski. W niedzielnym koncercie udział wezmą: Andrzej Szpak, Swietłana  Lewicka, Anna Kowalewska i Tomasz Szpak. Wykonane zostaną takie piosenki jak Zakochani są wśród nas, O mnie się nie martw, Sen o Warszawie, Jednego serca, Dziwny jest ten świat i inne.

 

Copyright 2020 Stadt Szczecin
Contact