Poznaj Szczecin

 • Warto być i zobaczyć
 • Hotele
 • Restauracje
 • Galerie
 • Kawiarnie
 • Filharmonia
 • Teatry
 • Kluby
 • Kina
 • Hostele
 • Pensjonaty
 • Winnice
 • Pizzerie
 • Atrakcje wodne
 • Inwestycje
 • Lubię Szczecin
 • Parkingi strzeżone
 • Parkingi dla autokarów

Nagrody i wyróżnienia

Nagrody i wyróżnienia

W minionych latach Szczecin wielokrotnie był wyróżniany i nagradzany w różnego rodzaju konkursach i plebiscytach. To potwierdzenie dobrych praktyk obowiązujących w szczecińskim samorządzie.

Rok 2015

2015: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w plebiscycie Polska Architektura XXL uznana za najlepszy budynek użyteczności publicznej, natomiast w plebiscycie MocArty otrzymała tytuł „Rzecz z Klasą 2014”.

2015: Szczecińska Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza ponownie została wyróżniona. Tym razem gmach zwyciężył w konkursie „Bryła roku”.

2015: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie otrzymała Europejską Nagrodę Architektoniczną im. Miesa ven der Rohe.
 

Rok 2014

2014: Szczecin otrzymał wyróżnienie w kategorii „wydarzenia” za rok 2013 na Gali Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.

2014: Szczeciński Urząd Miasta zajął pierwsze miejsce w rankingu sporządzonym przez samorządowe czasopismo „Wspólnota”. Badanie polegało na ocenie mieszkańców miast w kwestiach m.in. stopień zadowolenia z kontaktu z urzędem, kompetencje i zaangażowanie, czas, jaki trzeba poświęcić na załatwienie sprawy. Szczeciński magistrat wygrał w klasyfikacji ogólnej i zajął tym samym pierwsze miejsce w rankingu, uzyskując średnią ocen 7,8. Badanie zostało przeprowadzone na początku grudnia 2013 roku przez firmę Question Mark Biuro Badań Społecznych na zlecenie WSPÓLNOTY.

2014: Urząd Miasta Szczecin zajął II miejsce w rankingu przejrzystości instytucji publicznych w kategorii dostęp do informacji publicznej.

2014: Szczecin został wyróżniony za organizację finału The Tall Ships Races w Szczecinie w sierpniu 2013 roku podczas Gali „Perły Biznesu 2013”.

2014: Szczecin został wyróżniony w rankingu „Perły Samorządu. Nowoczesna Gmina, Nowoczesne Miasto”, w kategorii Miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

2014: Szczecin zajął szóste miejsce w rankingu Miast Atrakcyjnych dla Biznesu, organizowanym przez magazyn Forbes.

2014: „Modernizacja drogowego dostępu do portu w Szczecinie - przebudowa ul. A. Struga” otrzymała nagrodę I stopnia z tytułem „Budowa roku 2013” w kategorii „obiekty drogowo-kolejowe”. Konkurs organizował Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.

2014: Podczas III Kongresu Rewitalizacji Miast Polskich w Krakowie przedstawiciele ZBiLK zaprezentowali dotychczasowe osiągnięcia Szczecina w kwestii mikrorewitalizacji miejskich podwórek. Spotkanie zakończyło się słowami prowadzącego, autora publikacji pt. „Rewitalizacja podwórek” p. Macieja Huculaka: „Szczecin jest mistrzem Polski w rewitalizacji podwórek. Kilkadziesiąt realizacji to ogromne doświadczenie, z którego należy czerpać”.

2014: Szczecin został wyróżniony w V edycji Konkursu „Najlepsza przestrzeń publiczna województwa zachodniopomorskiego za Promenada z widokiem na Odrę – przebudowa szczecińskich bulwarów (modernizacja Bulwaru Gdyńskiego, Piastowskiego, Elbląskiego).

2014: Szczecin zajął drugie miejsce w kategorii: gminy miejskie w konkursie Markowy Samorząd 2014 zorganizowany przez Wydawnictwo Wolters Kluwer.

2014: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie architektonicznym Eurobuild Awards 2014 w kategorii Architectural Design of the Year.
 

 

Rok 2013

 

2013: Szczecin został wyróżniony Nagrodą Innowacyjności w Transporcie 2012 w kategorii technika i technologia za projekt: „Poprawa funkcjonowania transportu miejskiego w aglomeracji szczecińskiej poprzez zastosowanie systemów

telepatycznych”. Organizatorem jest I Forum Innowacji Transportowych - dobre praktyki na rzecz zrównoważonego rozwoju.

2013: Szczecin zajął drugie miejsce w plebiscycie na najpiękniejszą, świąteczną iluminację miejską.

2013: Prezydent Szczecina Piotr Krzystek otrzymał Dyplom Europejski Kraju Związkowego Brandenburgia za rok 2013 z rąk Ministra ds. Gospodarki i Spraw Europejskich Brandenburgii, Ralfa Christoffersa Wniosek o przyznanie Dyplomu Unii Europejskiej prezydentowi Krzystkowi został złożony przez władze Powiatu Uckermark.

2013: Szczeciński Portalu Edukacyjnego, www.pe.szczecin.pl zajął drugie miejsce w finale konkursu Lider Informatyki 2013. Konkurs został zorganizowany przez Computerworld.

2013: Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek otrzymał nagrodę Filary Polskiej Gospodarki za trzecie miejsce w rankingu przygotowanym przez redakcję dziennika „Puls Biznesu” i czołową firmę badawczą Millward Brown SMG/KRC.
 

 

Rok 2012

 

2012: Szczecin po raz czwarty zdobył tytuł „Samorząd równych szans” tym razem za projekt „Wczesna diagnoza i rehabilitacja drogą do integracji”. Konkurs został zorganizowany przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego w Krakowie. Dodatkowo naszemu miastu została przyznana nagroda Dolnośląskiego Oddziału PFRON w kategorii „Rehabilitacja” oraz nagroda od Firmy Utilitia zajmującej się dostosowywaniem stron internetowych do potrzeb różnych grup użytkowników.

2012: Szczecin uzyskał certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji- 2012” za osiągnięcia w rozwój edukacji, kultury i działalności młodzieży na swoim terenie. Zaś Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, otrzymał nagrodę dodatkową „Mecenas Wiedzy”.

2012: Szczecin wygrał tegoroczną edycję konkursu „Świeć Się”, organizowanego przez Grupę ENERGA. Miasto już drugi raz zdobyło tytuł najpiękniej oświetlonego świątecznie miejsca w Polsce.
 

Rok 2011

2011: Szczecin wygrał tegoroczną edycję konkursu „Świeć Się”, organizowanego przez Grupę ENERGA. Miasto zdobyło tytuł najpiękniej oświetlonego świątecznie miejsca w Polsce.

2011: Strona Urzędu Miasta Szczecin www.szczecin.pl została uznana za jedną z najbardziej funkcjonalnych wśród 18 wojewódzkich serwisów w rankingu magazynu „Komputer Świat” zajmując 4 miejsce.

2011: Urząd Miasta Szczecin otrzymał Złote Godło Najwyższej Jakości QI 2011 zorganizowany przez redakcję Forum Biznesu w kategorii: System Zarządzania Najwyższej Jakości.

2011: Szczecin otrzymał certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” w pierwszej edycji konkursu powołanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Szczecin otrzymał również nagrodę dodatkową, wyróżnienie „Primus”, przyznawane samorządom uhonorowanym najwyższą liczbą punktów konkursowych. Nasze miasto zdobyło maksymalną liczbę punktów 150 na 150 możliwych.
 

 

Rok 2010

2010: Szczecin został wyróżniony za „długoletni wkład w pozytywne kreowanie zachodniopomorskiego rynku nieruchomości” z okazji XV Zachodniopomorskich Targów Nieruchomości i Inwestycji.

2010: Urząd Miasta Szczecin otrzymał złoty medal w konkursie „Najwyższa Jakość Quality International” zorganizowany przez redakcję Forum Biznesu. Wyróżnienie przyznano za poziom usług świadczonych przez Urząd.

2010: Gmina Miasto Szczecin otrzymała drugi raz tytuł „Samorząd równych szans” za projekt „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Konkurs został zorganizowany przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego w Krakowie.

2010: Prezydent Szczecina Piotr Krzystek otrzymał nagrodę Syzyfa w kategorii „Prezydent Roku” przyznaną przez Kongregację Przemysłowo-Handlową.

Rok 2009

2009: wyróżnienie w rankingu „Miast atrakcyjnych dla biznesu” organizowanym przez miesięcznik Forbes

2009: Urząd Miasta Szczecin zajął czwarte miejsce w przeprowadzonym przez Instytut Millward Brown SMG/KRC na zlecenie Gazety Wyborczej badaniu jakości obsługi petentów metodą "tajemniczy klient".

2009: II miejsce na Festiwalu Promocji Miast i Regionów w kategoriach: 
- „Działalność promocyjna” – dla projektu „Folating Garden 2050”, 
- „Event” - wydarzenie prezentujące nową markę miasta.

Rok 2008

2008: Wyróżnienia miesięcznika "Brief" za osiągnięcia w kategorii "Marketing miejsc".

2008: Nagroda "Złoty Format" przyznana poprzez firmę Stroer podczas Festiwalu Promocji Miasta w kategorii "Wydarzenie promocyjne" czyli Zlot Żaglowców w 2007 r.

2008: Urząd Miasta Szczecin zajął I miejsce w konkursie „Na najlepiej oświetloną gminę i miasto 2008 roku” w grupie miast i gmin powyżej 70 tys. mieszkańców”. Wyróżnienie przyznano w kategorii "Oświetlenie wybranej przestrzeni lub obiektu" za iluminację Mostu Długiego i Trasy Zamkowej im. Piotra Zaremby. Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone laureatom konkursu 23 marca 2009 r. podczas Targów ŚWIATŁO 2009, w Warszawie. W swojej kategorii zajęliśmy ex aequo pierwsze miejsce z Toruniem. Nagrodę przyznali przedstawiciele Zarządu Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza, Polskiego Związku Producentów i Pracodawców Przemysłu Oświetleniowego oraz redakcji Gazety Samorządu i Administracji. Wyróżnione inwestycje powstały w ramach przygotowań do zlotu żaglowców, które się odbyły w 2007 roku w Szczecinie.

2008: Ponadto do kategorii wyróżnień należy zaliczyć pozytywne oceny ratingowe, które wystawiane są Miastu od 1998. W roku 2008 firma Fitch Ratings podwyższyła Miastu Szczecin ocenę na BBB+. Uzyskana ocena potwierdza wysokie standardy zarządzania finansami w mieście.

Rok 2007

2007: Wyróżnienie w konkursie „Grunt na Medal” organizowanym przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych dla nieruchomości położonej przy ul. Cukrowej. 

2007: Gmina Miasto Szczecin otrzymała wyróżnienie w III etapie Konkursu PZITB „Budowa Roku 2006” za przebudowę ul. B. Krzywoustego od placu T. Kościuszki w Szczecinie.

Copyright 2020 Miasto Szczecin
Kontakt