Studenci prawa w Szczecinie – relacja z Ogólnopolskich Szkoleń Wiosennych

Studenci prawa w Szczecinie – relacja z Ogólnopolskich Szkoleń Wiosennych

18-20 marca 2016 r. Szczecin gościł prawie 250 studentów prawa z całej Polski. Powodem ich wizyty były organizowane przez ELSA Szczecin Ogólnopolskie Szkolenia Wiosenne. To trzydniowy projekt, który, jak sama nazwa wskazuje, dużą wagę przywiązuje do zwiększenia umiejętności przyszłych prawników. W tegorocznej edycji, poza szkoleniami dotyczącymi tzw. soft skillsów, czyli m.in. z zakresu budowania zespołu, zarządzania sobą w czasie czy savoir vivru, uczestnicy projektu brali udział w warsztatach prawniczych, mając do wyboru, np. prelekcję o roli lekarza w postępowaniu sądowym, którą przeprowadziła dr Aleksandra Klich, wybrane zagadnienia egzekucji komorniczej, o których opowiedział Tomasz Szybalski czy praktyczne warsztaty – dotyczące sporządzania pism procesowych w postępowaniu cywilnym, przeprowadzone przez Panią Małgorzatę Rynkiewicz oraz z pisania listu motywacyjnego i CV, które poprowadziła Pani Joanna Sikorska, HR Business Partner z Grupy Doradczo-Księgowej Poncyliusz i Radź. Szkolenia odbywały się na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług oraz Wydziale Humanistycznym, a dzięki wsparciu Columbus Coffee, która zasponsorowała przerwę kawową – uczestnicy mieli siłę na cały dzień zajęć.
Jednak Ogólnopolskie Szkolenia Wiosenne to nie tylko nauka, to też doskonała okazja do poznania wielu ciekawych ludzi i wspólnej zabawy – dlatego dużą wagę przywiązaliśmy również do integracji, dzięki czemu studenci mogli poznać nocne życie Szczecina. W wolnych chwilach mieli oni też okazję pozwiedzać nasze miasto (niektórzy nawet próbowali znaleźć morze!).
Projekt okazał się dużym organizacyjnym sukcesem, a ludzie z całej Polski mogli przekonać się na własnej skórze, że Szczecin naprawdę jest warty poznania!