Stanisław Soyka na Święcie US

Stanisław Soyka na Święcie US

Koncert zespołu SOYKA KOLEKTYW odbędzie się w ramach Święta Uniwersytetu Szczecińskiego w najbliższą niedzielę, 29 maja, w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie.

Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni, ale skomponował także muzykę do wierszy wielu znakomitych poetów.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć zatem pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać... Osiecka znana i nieznana”, klasyki Czesława Niemena z wydanej niedawno monografii „W hołdzie Mistrzowi”, w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”. Nie zabraknie także poetyckich utworów: „Allegro ma non troppo” W. Szymborskiej, „Który skrzywdziłeś…” Cz. Miłosza, „Nim przyjdzie wiosna” J. Iwaszkiewicza, czy sonetów W. Shakespeare’a.

Zespół SOYKA KOLEKTYW tworzą: Przemek Greger na gitarze elektrycznej i akustycznej, Marcin Lamch na kontrabasie, Zbyszek Uhuru Brysiak na instrumentach perkusyjnych, syn Kuba na perkusji, Antoni Gralak na trąbce, Aleksander Korecki na saksofonie.

Koncert odbędzie się 29 maja w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, o godzinie 19.00. Sprzedaż biletów prowadzi Filharmonia.