Rekrutacja na Akademii Sztuki

Rekrutacja na Akademii Sztuki

Jeszcze tylko przez tydzień, do 2 września, można się rejestrować w systemie elektronicznej rekrutacji Akademii Sztuki w Szczecinie. To ostatnia szansa, by rozpocząć studia na jedynej w Szczecinie publicznej uczelni artystycznej.

Mamy łącznie 48 wolnych miejsc na kierunkach:
• edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej – studia stacjonarne I i II stopnia
• wokalistyka – studia stacjonarne I stopnia
• instrumentalistyka, specjalność: harfa, trąbka, tuba, puzon, kontrabas, waltornia, altówka, wiolonczela, obój, fagot – studia stacjonarne I
• architektura wnętrz – studia stacjonarne I i II stopnia
• malarstwo – studia stacjonarne I i II stopnia
• wzornictwo, specjalność projektowanie produktu – studia stacjonarne I stopnia
• wzornictwo, specjalność komunikacja wizualna – studia stacjonarne I stopnia

Akademia to uczelnia artystyczna, obowiązkowy jest u nas dodatkowy egzamin wstępny, podczas którego można uzyskać w procesie rekrutacyjnym 95% punktów, tylko 5% to wynik matury.

Akademia Sztuki w Szczecinie istnieje od 2010 roku i dynamicznie się rozwija. W ciągu minionych 6 lat awansował co trzeci pracownik naukowy, systematycznie rośnie liczba naszych studentów i oferowanych kierunków. W roku akademickim 2016/2017 uruchomiliśmy wzornictwo. Nasi studenci zdobywają laury na międzynarodowych konkursach, we wszystkich dziedzinach sztuki, w których kształcimy. Od pierwszego dnia istnienia mamy ambicję, by wpływać na Szczecin i region. Stąd projekt Akademia ZMIENIA Szczecin, w ramach którego przeprowadziliśmy serię remontów i modernizacji, udostępniając miedzy innymi piękne i funkcjonalne miejsce do tworzenia i prezentowania sztuki – Pałac pod Globusem. W ramach tego projektu stworzyliśmy także Centrum Przemysłów Kreatywnych – miejsce współpracy Akademii z biznesem. Nie jesteśmy instytucją kultury, jednak w wyniku prowadzonej działalności dydaktycznej organizujemy w ciągu roku około 200 koncertów i 15 wystaw. W naszym programie są także pokazy filmów, otwarte wykłady, warsztaty i performance. Dbamy o to, by sztuka tworzona przez naszych studentów była jak najszerzej prezentowana.

Terminarz II naboru:
- 25 lipca 2016 r. – 2 września 2016 r. - elektroniczna rekrutacja;
- 8 - 9 września 2016 r. – dodatkowy egzamin wstępny WEM;
- 7 września 2016 r. – dodatkowy egzamin wstępny WI;
- 7 - 8 września 2016 r. – dodatkowy egzamin wstępny WSW;
- 12 – 13 września 2016 r. – dodatkowy egzamin wstępny WMiNM;
- do 16 września 2016 r. - składanie oraz przesyłanie kompletu dokumentów

Szczegóły dotyczące egzaminów:
http://akademiasztuki.eu/Rekrutacja

Załączone zdjęcie – fot. Janusz Piszczatowski.