Nauka dodaje skrzydeł - konkurs przedłużony

Nauka dodaje skrzydeł - konkurs przedłużony

Nauka dodaje skrzydeł - konkurs przedłużony

Z czym kojarzy Ci się nauka? Z naukowcami? Instytucją? Laboratoriami i eksperymentami? A może z tymi, którzy dopiero się uczą? Albo to po prostu synonim wiedzy? - pytania te zadaje uczniom, kandydatom na studia oraz studentom Uniwersytet Szczeciński, przedłużając trwanie konkursu wideo na krótki film promujący naukę pod nazwą "Nauka dodaje nam skrzydeł" do 29 maja.

- Materiał filmowy powinien trwać nie więcej niż 60 sekund, a jego tematem ma być zobrazowanie indywidualnego rozumienia pojęcia nauki. Filmik może być nagrany kamerą, telefonem, bądź aparatem - najważniejsze, aby w ciągu maksymalnie minuty uchwycić, to czym jest dla nas nauka, to jak ją rozumiemy oraz jaki obraz nam się z nią kojarzy. Najważniejsze to pokazać swój talent i pasję - po prostu być kreatywnym - zachęca Michał Kowaliński, koordynator konkursu z Biura Promocji i Informacji US.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, kandydaci na studia oraz studenci. Konkurs potrwa do 29 maja, do godziny 12:00 - w tym czasie należy nadsyłać filmiki poprzez stronę internetową http://konkurs.usz.edu.pl/rejestracja/. Ogłoszenie wyników odbędzie się 4 czerwca podczas festynu rodzinnego na Jasnych Błoniach organizowanego z okazji Święta US.

Dla uczestników konkursu US przygotował cenne nagrody:
Kamera GoPro – I miejsce
Dron Overmax x-bee drone 7.1 – II miejsce
Okulary VR – III miejsce
Tydzień dla 2 osób w ośrodku w Pobierowie - nagroda publiczności Grand Prix

Więcej informacji: www.konkurs.usz.edu.pl