DYKTANDO UNIWERSYTECKIE 2016

DYKTANDO UNIWERSYTECKIE 2016

DYKTANDO UNIWERSYTECKIE 2016

to druga edycja konkursu, który odbył się po raz pierwszy w maju 2015 roku z okazji trzydziestolecia Uniwersytetu Szczecińskiego.

14 maja 2016 roku zapraszamy do udziału w zmaganiach z ortografią mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, bez względu na zawód i wykształcenie, którzy walczyć mogą o zaszczytny tytuł Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii i o wysokie nagrody pieniężne.

Tradycyjnie tekst dyktanda związany będzie z naszym miastem i regionem.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie Państwo w zakładce REGULAMIN. Nowością jest możliwość uczestnictwa studentów i absolwentów filologii polskiej.

Na tegoroczne zmagania z zasadami polskiej pisowni zapraszamy 14 maja 2016 roku o godz. 11.00 w gościnne progi Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania (ul. Mickiewicza 64).

REJESTRACJA

REGULAMIN DYKTANDA

Jury konkursu:

prof. dr hab. Ewa Kołodziejek, dr hab. Jolanta Ignatowicz-Skowrońska, prof. US, dr Rafał Sidorowicz (Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego).

W skład zespołu oceniającego wejdą językoznawcy z Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa Wydziału Filologicznego US. Zespół wspomagający tworzyć będą członkinie i członkowie Koła Młodych Językoznawców US.

Organizatorzy:

Uniwersytet Szczeciński

Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa Wydziału Filologicznego US

Biuro Promocji i Informacji US

Patronat:

„Przegląd Uniwersytecki”