Dom dla Studenta – rusza druga edycja!

Dom dla Studenta – rusza druga edycja!

Drugi rok z rzędu Szczecińskie TBS wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkaniowym studentów. Lokale Szczecińskiego TBS-u wynajmowane żakom są uzupełnieniem istniejącego systemu – stancji, akademików, mieszkań wynajmowanych od osób prywatnych. Nabór wniosków potrwa od 10 do 21 sierpnia br.

W tegorocznej odsłonie programu „Dom dla Studenta” Szczecińskie TBS ma do zaproponowania miejsca w mieszkaniach położonych w następujących lokalizacjach:
• Bohaterów Getta Warszawskiego 4;
• Bolesława Śmiałego 15;
• Bolesława Śmiałego 12;
• Chodkiewicza 1;
• Wojska Polskiego 48;
• Ściegiennego 58;
• Bolesława Śmiałego 16.
Są wśród nich mieszkania częściowo zajęte przez studentów przedłużających umowy podpisane w roku ubiegłym. Tegoroczny nabór zapewni miejsca 15 osobom studiującym w Szczecinie.

By stać się najemcą studenckiego „M” w Szczecińskim TBS należy złożyć wypełniony wniosek o wynajęcie lokalu mieszkalnego w ramach programu (do pobrania na stronie internetowej www.stbs.pl lub w siedzibie Spółki przy ul. Boh. Getta Warszawskiego 1). Nabór wniosków potrwa od 10 do 21 sierpnia br. Decyduje kolejność złożenia wniosku.

Wysokość czynszu w studenckim „M” to ok. 350 złotych na osobę (bez mediów). Jedyne warunki jakie muszą spełnić przyszli najemcy to:
- status studenta lub fakt przyjęcia na studia na terenie Szczecina;
- zamieszkiwania poza Szczecinem.

Przedmiotem umowy najmu będzie część lokalu (oznaczony pokój) z prawem do wspólnego korzystania z pozostałych pomieszczeń. Umowy zawierane będą na jeden rok z pierwszeństwem dotychczasowego najemcy do zawarcia umowy na kolejny okres.

Mieszkania przygotowane przez Spółkę są w pełni przystosowane do potrzeb studentów – są w nich biurka, łóżka, szafy i komody. Prócz tego, młodym lokatorom zapewniono wspólną przestrzeń w formie salonu – pokoju dziennego. Kuchnia i łazienka także są w pełni wyposażone. Koszty wyposażenia mieszkań w całości sfinansowała Gmina Miasto Szczecin.

„Dom dla Studenta jest” realizacją zamierzeń Gminy Miasto Szczecin opisanych w Strategii Rozwoju Szczecina 2025 wynikających z analizy sytuacji demograficznej i aktywności mieszkańców. Złagodzi występującą w ostatnich latach tendencję odpływu ludności z centrum miasta oraz pozwoli na racjonalne wykorzystanie istniejącego potencjału lokali o dużych powierzchniach.

Kontakt dla zainteresowanych studentów: tel. 91 430 91 34, biuro@stbs.pl.

Rzuty mieszkań, wzór umowy najmu do wglądu oraz druk wniosku: http://www.stbs.pl/index.php/aktualnosci/1664-dom-dla-studenta-2015-2.html