Dom dla absolwenta- złóż wniosek

Dom dla absolwenta- złóż wniosek

Program „Dom dla Absolwenta” to program mieszkaniowy Miasta Szczecin realizowany przy współudziale Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego skierowany do młodych informatyków.

Jest on skierowany jest do absolwentów wyższych uczelni zatrudnionych lub mających ofertę zatrudnienia w podmiotach działających na terenie Szczecina na stanowiskach specjalistów IT. Aktualnie dostępnych jest 8 mieszkań w oddanych w maju 2016 r. budynkach położonych przy ul. Jana Karola Chodkiewicza 8–9.

Na czym to polega? Wsparcie młodych informatyków (osoby do 30 r.ż.) w uzyskaniu pierwszego mieszkania na preferencyjnych zasadach najmu z dofinansowaniem Gminy Miasto Szczecin.

Korzyści dla uczestnika programu

1. Niski czynsz – o połowę mniejszy niż na rynku prywatnym.

2. Mobilność – mieszkanie na kilka miesięcy lub na długie lata – Ty decydujesz.

3. Pomoc Miasta – dofinansowanie 50% wymaganego wkładu.

4. Stabilność – wysokość czynszu, pewność najmu.

5. Jak u siebie – korzystasz z mieszkania jak właściciel.

6. Zadowolenie – nowe, komfortowe mieszkania w doskonałym otoczeniu.

7. Profesjonalny i wiarygodny partner – obsługa administracyjna spółki ze 100 procentowym udziałem Miasta zarządzającej nieruchomości od 20 lat.

8. Nie musisz mieć zdolności kredytowej – nie potrzebujesz brać kredytu.

Jak to działa? Absolwent pracujący na rzecz szczecińskiej firmy informatycznej (lub zamierzający podpisać umowę o współpracy) ma do wykonania kilka prostych działań:

krok 1. składa wniosek do Szczecińskiego TBS

krok 2. wybór absolwenta do udziału w programie w trybie konkursowym

krok 3. absolwent wpłaca połowę wymaganego wkładu własnego (drugą połowę wykłada miasto) i podpisuje umowę najmu na 3 lata.

krok 4. po upływie 3 lat zwalnia lokal i otrzymuje wpłacony wkład własny.

Co jeśli chce mieszkać krócej? Rozwiązuje umowę najmu i otrzymuje w ciągu miesiąca wpłacony wkład własny.

Co jeżeli chce mieszkać dłużej? Po trzech latach wpłaca drugą część wkładu (założoną przez Miasto) i podpisuje umowę na czas nieoznaczony. W przypadku rozwiązania umowy otrzymuje cały wpłacony wkład własny.

Szczegółowe informacje na stronie www.stbs.pl i pod numerem tel. 91 430 91 34. Z przyjemnością spotkamy się z Państwem osobiście w celu udzielenia szczegółowych informacji.