Absolwenci kierunków technicznych zarabiają najwięcej!

Absolwenci kierunków technicznych zarabiają najwięcej!

Absolwenci studiów technicznych osiągnęli w zeszłym roku największe zarobki spośród wszystkich osób z wykształceniem wyższym w Polsce, a branża informatyczna była w 2015 roku najlepiej wynagradzaną dziedziną gospodarki – wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2015. Bogatą ofertę kształcenia na kierunkach technicznych mają zachodniopomorskie uczelnie i zaprezentują ją młodzieży podczas spotkania „Wiosna nowych technologii” organizowanego przez Technopark Pomerania w dniu 31 maja 2016 r.

Aby zachęcić młodzież do kształcenia się na kierunkach technicznych Technopark Pomerania już po raz trzeci organizuje spotkanie „Wiosna nowych technologii” przeznaczone dla uczniów zachodniopomorskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

- Opowiemy o najciekawszych kierunkach technicznych regionalnych szkół wyższych oraz społeczności studenckiej. W programie wydarzenia są również prezentacje nowinek technologicznych jak m.in. pokaz dronów i gier komputerowych czy prezentacja możliwości inteligentnego domu, a także nowości we wzornictwie oraz innowacje w genetyce i biotechnologii – mówi Jolanta Balicka z Technoparku Pomerania.

W trakcie konferencji wystawiać się będą także wybrane szczecińskie firmy: m.in. Inlogic – inteligentne domy, Rec-Global, Kinquin, go4idea. Najnowsze kierunki studiów zaprezentują: Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Akademia Morska, Akademia Sztuki oraz Pomorski Uniwersytet Medyczny.

Serdecznie zapraszamy Dyrektorów i Nauczycieli zachodniopomorskich szkół wraz ze zorganizowanymi grupami uczniów.

Wydarzenie objęte jest Patronatem Prezydenta Miasta Szczecina.

http://www.technopark-pomerania.pl/pl/wydarzenia/3105-wiosna-nowych-tech...

Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie udziału, zgłoszenia o liczbie uczestników ze szkoły należy wysłać do 20 maja 2016r. na adres: jbalicka@spnt.pl, tel: 602-813-084.

Z uwagi na ograniczona liczbę miejsc o możliwości udziału decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!