mapa
Pokaż mapę

VI Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej na Plaży

VI Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej na PlażyData:  2013-06-14 - 2013-06-16
Miejsce:  Plaża Miejska w Szczecinie Dąbiu

W dniach 14-16 czerwca 2013 roku na plaży miejskiej w Szczecinie Dąbiu odbędą się VI Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej na Plaży.

Turniej jest kontynuacją zawodów rozgrywanych w latach ubiegłych. Piłka ręczna plażowa jest stosunkowo młodą dyscypliną sportu, która z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników jako zabawowa odmiana piłki ręcznej. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej będą rozgrywane w kategorii młodzików (rocznik 1999/1998), juniorów młodszych (rocznik1997/1996) i juniorów (rocznik 1995/1994).

W 2012 roku gościliśmy 35 drużyny (ok. 350 uczestników), w roku bieżącym,w związku z rosnącym zainteresowaniem tą dyscypliną sportu i stale podnoszoną rangą zawodów, spodziewamy się jeszcze większej liczby gości.

W programie imprezy, oprócz gier turniejowych, przewidujemy szereg atrakcji przeznaczonych dla uczestników i odwiedzających turniej mieszkańców Szczecina: pokazy grup tanecznych, place zabaw dla dzieci, rejs stateczkiem po jez. Dąbie, możliwość zjedzenia potraw z grilla, mecz pokazowy z udziałem byłych zawodniczek i zawodników szczecińskiej Pogoni.

W tym roku mistrzostwa są częścią obchodzonych rokrocznie „Dni Dąbia” i zostaną połączone z piknikiem rodzinnym organizowanym przez Radę Osiedla „Dąbie”

Organizatorem imprezy jest Zespół szkół Nr 2 im. Władysława Orkana oraz Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy „Dąbie”

Od początku trwania zawodów Honorowy Patronat nad turniejem obejmuje Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek i prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Ręcznej Zbigniew Tarczykowski.

Plaża Miejska w Szczecinie Dąbiu ,
Lokalizacja:
mapa