mapa
Pokaż mapę

Pogoń Baltica Szczecin - EKS Start Elbląg.

Pogoń Baltica Szczecin - EKS Start Elbląg.Data:  2011-10-30 16:00
Miejsce:  Hala Sportowa

Zapowiedź 7 kolejki PGNiG Superligi

Pogoń Baltice ma szanse zdobyć pierwsze punkty przed własną publicznością. Nadarza się ku temu doskonała okazja, bo do Szczecina przyjeżdża sąsiad z tabeli - EKS Start Elbląg. Obie drużyny swój dorobek punktowy w PGNiG Superlidze zawdzięczają outsiderowi ligi - UKS Finepharm Polkowice:
3. kolejka UKS Finepharm Polkowice - SPR Pogoń Baltica Szczecin 22:36
6. kolejka Start Elbląg - UKS Finepharm Polkowice 38:24

W ubiegłą środę oba zespoły zaplanowane miały mecze w ramach 1/8 Pucharu Polski, podopieczne Ryszarda Czyża uległy we Wrocławiu tamtejszej drużynie AZS AWF Gardinia Wrocław 31:30 (19:14) i odpadły z rozgrywek, natomiast mecz KSS Kielce - EKS Start Elbląg został przełożony na 16.11.2011 r.

Zawodniczki Pogoni swoje najtrudniejsze mecze mają już za sobą, przyszła kolej na spotkania z teoretycznie słabszymi rywalkami, a do takich zalicza się m.in. drużyna z Elbląga.
Ciekawostką historyczną związaną z tym spotkaniem jest fakt, że to właśnie przeciwko drużynie z Elbląga nieistniejący już klub KS Łącznościowiec Poczta Polska Szczecin rozegrał swoje ostatnie spotkanie przed własną publicznością w najwyższej klasie rozgrywek. Było to dokładnie 1277 dni temu, a spotkanie zakończyło się wynikiem 26:36.
 

www.pogonhandball.pl

Hala Sportowa ,
Lokalizacja:
mapa