mapa
Pokaż mapę

W Szczecinie powstanie akademia sztuki

W Szczecinie powstanie akademia sztuki

Dyskusja w senacie była gorąca, ale przede wszystkim merytoryczna - powiedział Piotr Krzystek prezydent Szczecina - tym co przekonało senatorów akademii była nasza wspólna determinacja, władz samorządowych, regionalnych oraz środowiska artystycznego. Dziś jest realna szansa, aby akademia w Szczecinie rozpoczęła swoją działalność w październiku 2010 r.Teraz wszystko zależy od naszych parlamentarzystów, jak szybko przyjmą ustawę o powołaniu Akademii.

W dniu wczorajszym poznański Senat zdecydowaną większością głosów opowiedział się za przekazaniem jednego z wydziałów swojej filii do powstającej w Szczecinie uczelni artystycznej - 28 osób głosowało za, jedna wstrzymała się od głosu i jedna była przeciw.

Negocjacje trwały rok. Zaczynaliśmy do poziomu proponowanej pomocy merytorycznej ze strony Akademii Muzycznej w Poznaniu a doszliśmy aż do wczorajszego dnia, podjęcia uchwały o przekazaniu wydziału
. - mówił Sylwester Ostrowski pełnomocnik wojewody - To właśnie wspomniana determincja, ostatecznie przekonała uczestników posiedzenia do tego, że nie wolno podcinać skrzydeł tak mocnej inicjatywie kulturalnej.