mapa
Pokaż mapę

Podróż Roku .... ze Szczecina

Podróż Roku .... ze Szczecina

Szczecinianin Roman Zańko z synem Jonaszem nominowani do nagrody National Geographic TRAVELERY 2008.
Nominacja w kategorii Podróż Roku to ponad dwumiesięczn a wypraw a autostopem do Japonii przez Ukrainę, Syberię, Sachalin, z budżetem 300 USD.
Nagroda przyznawana jest dla osób, które podjęły odważne wyzwanie, odbyły najciekawszą lub najbardziej niezwykłą podróż. Rozstrzygnięcie poznamy w 27 stycznia br.

Szczecin? jest dla nas ważny, z samego faktu , że my startujemy ze Szczecina. - mówi Roman Zańko. Jak się pytają gdzie jest ten Szczecin to mówię że na Bliskim Zachodzie. Tubylcy mają problem z wymówieniem nazwy naszego miasta, ale jest to nasz stary numer przy rozmowach z nimi. Jesteśmy dumni , że taką nazwę mamy i z niej korzystamy i w rozmowach czy to z Japami, i w mongolskiej jurcie, czy w Indiach.
Kto nas inspiruje? Do podróżowania zainspirowali nas wielcy podróżnicy tacy jak Koziołek Matołek, Bolek i Lolek, Kubuś Puchatek i my podążamy ich śladami. Chodzi o przygodę, poznać co jest za miedzą, za górą. Co do planów to już w najbliższą środę jedziemy na krótki wyjazd do Maroka, jeżeli oczywiście zdrowie dopisze...
- dodaje R. Zańko.
 

Relacja z podróży