Poznaj Szczecin

 • Warto być i zobaczyć
 • Hotele
 • Restauracje
 • Galerie
 • Kawiarnie
 • Filharmonia
 • Teatry
 • Kluby
 • Kina
 • Hostele
 • Pensjonaty
 • Winnice
 • Pizzerie
 • Atrakcje wodne
 • Inwestycje
 • Lubię Szczecin
 • Parkingi strzeżone
 • Parkingi dla autokarów

Poznaliśmy gwiazdy Szczecin Music Fest!

piątek, 11/03/2016
Poznaliśmy gwiazdy Szczecin Music Fest!

Już w kwietniu z imponującym planem koncertowym startuje wyczekiwany przez szczecinian festiwal muzyki. WIRUJĄCY DERWISZE, AVISHAI COHEN, HABIB KOITE, BUIKA, OMARA PORTUONDO oraz okrzyknięta największą atrakcją tegorocznego festiwalu - MACY GRAY zagrają w naszym mieście. 

Szczecin Music Fest to jest zawsze wydarzenie oczekiwane. Na festiwalu zawsze czekają na nas przyjemne niespodzianki. Wiem, że również będzie tak w tym roku. – Krzysztof Soska zastępca prezydenta miasta.

Koncert inauguracyjny odbędzie się już 20 kwietnia w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. WIRUJĄCY DERWISZE (Noureddine Khourchid & the Whirling Dervishes of Syria) to zespół z Syrii, składający się z dziewięciu śpiewaków i tancerzy, który zaprezentuje muzykę i taniec bractwa Mevlevi.

Za twórcę tego bractwa uważa się wielkiego mistyka i poetę Dżalaludina Rumiego. Charakterystyczną cechą tego zgromadzenia jest transowa muzyka i medytacja w ruchu, z najbardziej widowiskowym wirowaniem tancerzy wokół własnej osi.

Celem organizatorów jest, aby wydarzenie to zwróciło uwagę na dramat toczącej się wojny domowej w Syrii oraz bardzo bogatą tradycję duchową tego regionu świata.

Zapewniam Państwa, że w moim przekonaniu tegoroczna edycja jest kontynuacją zmiany jakościowej i być może mamy najmocniejszy program z dotychczasowych. – podkreślił Dariusz Startek organizator SMF.

Drugi kwietniowy koncert obędzie się również w filharmonii, a jego gwiazdą będzie AVISHAI COHEN. 30 kwietnia wystąpi geniusz kontrabasu, jeden z najciekawszych i najbardziej rozchwytywanych muzyków jazzowych ostatniej dekady. Magazyn Down Beat nazwał go "wizjonerem gatunku" i "jedną z postaci otwierających jazz na nowe obszary".

Pod koniec maja w szczecińskiej filharmonii wystąpi HABIB KOITE jedna z największych gwiazd współczesnej muzyki afrykańskiej. Artysta stawiany jest w jednym rzędzie z takimi nazwiskami jak Richard Bona, Salif Keita i Youssou N'Dour. Muzyka Habiba łączy malijskie korzenie z wpływami muzyki świata zachodniego. Szczeciński koncert będzie jedynym występem tego artysty w Polsce.

Największą gwiazdą festiwalu została okrzyknięta - MACY GRAY, która wystąpi na Zamku Książąt Pomorskich 4 lipca. Chociaż organizator podkreślił, że to dopiero początek tegorocznych niespodzianek.

MACY GRAY to wokalistka neo soul o bardzo charakterystycznym, chrypliwym i ciepłym głosie. Zadebiutowała w 1999 roku albumem „On How Life Is”, z którego pochodzi m.in. przebojowy utwór „I Try”. Po latach kariery muzycznej na swoim koncie ma siedem albumów, ponad 25 milionów sprzedanych płyt, nagrody Grammy, Billboard, MTV i BRIT. W październiku 2014 roku ukazał się najnowszy studyjny album „The Way”. Koncert w Szczecinie będzie jedynym występem artystki w Polsce.

W lipcu wystąpią jeszcze BUIKA oraz OMARA PORTUONDO. Szczecin opanują rytmy latino oraz muzyki kubańskiej. Buika obdarzona jest niesamowitym, unikalnym głosem – jednocześnie chropowatym i miękkim, niemożliwym do zapomnienie kiedy się go raz usłyszy. Wielokrotnie nagradzana i doceniana (Grammy, Latin Grammy, liczne platynowe i złote płyty). W swojej karierze współpracowała z największymi sławami: Charles Aznavour, Seal, Pat Metheny, Chick Corea, Mariza, Yasmin Levy czy Nelly Furtado.

OMARA PORTUONDO wokalistka i twarz Buena Vista Social Club. Karierę rozpoczynała jeszcze w latach 40-tych ubiegłego wieku w słynnej Tropicanie. W latach 1953-1967 współtworzyła Cuarteto d'Aida - słynny kubański kwartet wokalny, który miał okazję występować z samym Nat King Cole'm. Była doskonale znana i podziwiana na całym świecie już na wiele lat przed płytą i filmem "Buena Vista Social Club" (1996). Dopiero jednak ten projekt okazał się największym sukcesem komercyjnym w historii muzyki kubańskiej. Jedyny koncert w naszym kraju będzie miał miejsce w Szczecinie!

Organizator Szczecin Music Fest zapowiedział, że topową gwiazdę festiwalu poznamy już wkrótce.

Szczecin Music Fest 2016:

20.04.2016 Wirujący Derwisze
godz. 19, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

http://bilety.fm/pl/muzyka/1347-bilety-na-koncert-wirujacy-derwisze-20-kwietnia-2016-o-19-00-w-filharmonii-w-szczecinie.htm

30.04.2016 Avishai Cohen
godz. 19, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

http://bilety.fm/pl/muzyka/1348-bilety-na-koncert-avishai-cohen-30-kwietnia-2016-o-19-00-w-filharmonii-w-szczecinie.html

31.05.2016 Habib Koite
godz. 19, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

http://bilety.fm/pl/muzyka/1349-bilety-na-koncert-habib-koite-31-maja-2016-o-19-00-w-filharmonii-w-szczecinie.html

4.07.2016 Macy Gray
godz. 20, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

http://bilety.fm/pl/muzyka/1350-bilety-na-koncert-macy-gray-4-lipca-2016-o-20-00-na-duzym-dziedzincu-zamku-w-szczecinie.html

7.07.2016 Buika
godz. 19, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

http://bilety.fm/pl/muzyka/1351-bilety-na-koncert-buika-7-lipca-2016-o-19-00-na-duzym-dziedzicu-zamku-w-szczecinie.html

11.07.2016 Omara Portuondo
godz. 20, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
http://bilety.fm/pl/muzyka/1352-bilety-na-koncert-omara-portuondo-11-lipca-2016-o-19-00-na-duzym-dziedzicu-zamku-w-szczecinie.htm

 

Copyright 2018 Miasto Szczecin
Kontakt