mapa
Pokaż mapę

Program stomatologiczny dla seniorów

Program stomatologiczny dla seniorów

Ruszył program Gerostomatologiczny dla szczecińskich Seniorów. Studenci VI roku Stomatologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego odwiedzają dzienne domy pomocy i w interesujący sposób przybliżają zagadnienia z zakresu higieny jamy ustnej.

Program został opracowany przez panią dr hab. n. med. Ewę Sobolewską z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i zakłada wizyty studentów stomatologii w Dziennych Domach Pomocy Społecznej oraz Klubach Seniorów na terenie miasta oraz darmowe badania stomatologiczne dla seniorów finansowane przez Miasto Szczecin.

- Program pokazuje, jaką troską otaczamy szczecińskich seniorów – powiedział Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina. - Szukamy różnych możliwości by zapewnić im jak najlepszą i kompleksową opiekę. To ważny punkt II Porozumienia dla Szczecina.

Podczas spotkań studenci przybliżą seniorom,  w interesujący sposób,  zagadnienia z zakresu higieny jamy ustnej, zmian zachodzących wraz z wiekiem w jej obrębie,  ale także zaleceń żywieniowych, profilaktyki,  leczenia i protetyki.

- Podczas spotkań chcemy pokazać seniorom jak ważne jest dbanie o jamę ustną w każdym wieku – mówiła dr hab. n. med. Ewa Sobolewska. – Tu zaczyna się cały nasz organizm. Jest wiele zagadnień, o których seniorzy muszą pamiętać – higiena zębów, protez, dziąseł. To są bardzo istotne kwestie dla zdrowia całego organizmu.

Harmonogram wizyt:

29 luty 2016 r.: godz. 13:00 Senior Klub ul. Sławomira 13, Dzienny Dom Sernior-WIGOR, ul. Królowej Jadwigi 45C/U2,
1 marca 2016 r.: godz. 13:15 DDPS przy ul. Potulickiej 40,
2 marca 2016 r.: godz. 8:45 DDPS ul. Łukasiewicza 6.