Poznaj Szczecin

 • Warto być i zobaczyć
 • Hotele
 • Restauracje
 • Galerie
 • Kawiarnie
 • Filharmonia
 • Teatry
 • Kluby
 • Kina
 • Hostele
 • Pensjonaty
 • Winnice
 • Pizzerie
 • Atrakcje wodne
 • Inwestycje
 • Lubię Szczecin
 • Parkingi strzeżone
 • Parkingi dla autokarów

Dzieje się_weekend 26-28 lutego

czwartek, 25/02/2016
Dzieje się_weekend 26-28 lutego

Przed nami kolejny weekend obfitujący w interesujące wydarzenia. Co się wydarzy podczas najbliższych wolnych dni? Oto kilka naszych propozycji na nadchodzący weekend.

W piątek (26.02) o godz. 18.00 w klubie Wasabi wystąpi Dawid Kwiatkowski. Koncert odbędzie się w ramach trasy koncertowej Element Trzeci Tour, promującej nowy album artysty. Początek o godz. 18.00.
Więcej na www.facebook.com/events/223401674669867

W piątkowy wieczór (26.02) w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza odbędzie się koncert Ingrid Jacoby gra Beethovena. Szczecińska publiczność usłyszy czwarty koncert wiedeńskiego klasyka w arcyciekawej interpretacji Ingrid Jakoby, towarzyszyć jej będą szczecińscy symfonicy po dyrekcją Michaela Zilma. Początek koncertu o godz. 19.00.
Więcej na www.filharmonia.szczecin.pl

Również w piątek (26.02) w Azoty Arenie wystąpi Pasión de Buena Vista. Gwarancją najwyższej jakości show jest fakt, iż większość z członków Pasión de Buena Vista występowała z legendarnym Buena Vista Social Club. Dziś przez większość krytyków zostali okrzyknięci godnymi ich następcami. W zespole śpiewają m.in. Sotto Victor-Antunez i Estanislao „Augusto“ Blanco Zequeira, którzy występowali na jednej scenie z legendarnymi Ibrahimem Ferrerem, Juanem de Marcos Gonzalesem oraz Compay’em Segundo. Można też ich bardzo często spotkać na jednej scenie z Omarą Portuondo. Tancerze wywodzą się natomiast z legendarnego nocnego klubu Hawany – kabaretu Tropicana, do którego od ponad 70 lat co noc ustawiają się kolejki chętnych by obejrzeć wspaniałe rewie. Początek o godz. 19.00.
Więcej na www.azotyarena.pl

W sobotę i niedzielę (27-28.02) w Azoty Arenie odbędzie się 11. Wystawa i Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich pn. SKARBY ZIEMI. Podczas wydarzenia swoje produkty zaprezentują lokalni twórcy rękodzieła.
Więcej na www.azotyarena.pl

W sobotę (27.02) projekt Queen Symfonicznie ponownie wystąpi w Szczecinie i znów dwukrotnie. Zespół zagra kolejny raz w Sali Symfonicznej Filharmonii Szczecińskiej. Koncerty rozpoczną się o godzinie 16:30 i 19:30. Szczecin jest miastem wyjątkowym dla Queen Symfonicznie, to tutaj muzycy występowali już czterokrotnie ze swoim programem, na wszystkie występy zabrakło biletów. To tutaj muzycy zdecydowali się zarejestrować koncert w formacie audio i video, który ukaże się jesienią i będzie dostępny w sprzedaży podczas występu. Jak zawsze nie zabraknie również niespodzianek i nowości w repertuarze.
Więcej na www.filharmonia.szczecin.pl

W sobotę (27.02) Stara Rzeźnia zamieni się w raj dla gromaniaków. Budynek wypełniony będzie stolikami do gry, na miejscu natomiast czekać będą na wszystkich planszówki – od prostych gier imprezowych po zaawansowane strategie. Ponadto, odwiedzający będą mogli uczestniczyć w tworzeniu planszy do gry, rozgrywać wielką bitwę w warcaby. Początek o godz. 12.00.
Więcej na www.stararzeznia.szczecin.pl

W sobotni wieczór (27.02) o godz. 21.00 we Free Blues Club wystąpi zespół Lebowski. To zespół, którego styl odbiorcy określają mianem "muzyki do nieistniejącego filmu". Wydany w 2010 r. debiutancki album "Cinematic", jest swoistym ukłonem w stronę wybitnych postaci polskiego kina, ilustrowanym muzyką przeplataną oryginalnymi kwestiami wyjętymi z pereł klasyki polskiego filmu oraz kinematografii światowej. Mówiąc o sile i wdzięku muzyki projektu LEBOWSKI, wspomnieć należy również o koncertach zespołu, które realizowane w efektownej oprawie wizualnej, czynią spotkania z zespołem niezapomnianymi zarówno w kameralnych warunkach klubowych i kinowych, jak również na dużych scenach, przed wielką publicznością, co doskonale sprawdziło się na "International Rock Conspiracy" w Berlinie czy "Ino-Rock Festival" w Inowrocławiu, gdzie LEBOWSKI wystąpił u boku Brendana Perry (Dead Can Dance) oraz szwedzkiego Pain Of Salvation.
Więcej na www.feebluesclub.pl

W niedzielę (28.02) w ramach ogólnopolskiego projektu biegowo - edukacyjnego Fundacji Wolność i Demokracja, odbędzie się "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Biegi rozpoczną się o godz. 12:00, na Jasnych Błoniach, obok Pomnika Czynu Polaków. Symbolicznym dystansem będą 1963 m., które są jednocześnie datą śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka ps. "Laluś". Odbędzie się także bieg na 6 km. W godz. od 10:00 - 12:00 otwarte będzie Biuro Zawodów. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w jednym lub w drugim biegu. Przygotowane zostaną także trasy dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkoły podstawowej. Biegi dzieci odbędą się między godz. 11:30 a 12:00. Młodzież gimnazjalna oraz ponadgimnazjalna bierze udział w biegach razem z osobami dorosłymi. Po biegach głównych odbędzie się wręczenie nagród zwycięzcom. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który obchodzony jest 1 marca.
Więcej na www.facebook.com/events/192448621105247/

Również w niedzielę (28.02) o 15.30 piłkarze Pogoni Szczecin zmierzą się z beniaminkiem Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Portowcy z serią 7 meczów bez porażki są faworytem spotkania.
Więcej na www.pogonszczecin.pl

W niedzielę (28.02) podczas kolejnego spotkania z cyklu Moda Polska w Szczecinie przeniesiemy do ówczesnego Stettina w XIX i XX wieku. Za sprawą materiałów zgromadzonych przez miłośniczki mody, będziemy mogli poznać tajemnice o dawnych czasach świetności naszego miasta i jego mieszkańców. Na przestrzeni kolejnych dekad zobaczymy jak zmieniały się style i trendy nie tylko w modzie ale także między innymi w sztuce fotografii. Po spotkaniu oraz prezentacji odbędzie dyskusja. Gośćmi Mody Polskiej w lutym będą Katarzyna Kirkiewicz-Franczak oraz Anna Moryto.
Więcej na www.stararzeznia.szczecin.pl

Red Devils Chojnice będzie rywalem Pogoni’04 Szczecin w 17. kolejce rozgrywek Futsal Ekstraklasy. Podopieczni Łukasza Żebrowskiego podejmą rywala z Pomorza na własnym parkiecie w niedzielę (28.02) o godzinie 18.00. Mecz odbędzie się w hali Azoty Arena.
Więcej na www.pogon04.szczecin.pl

W niedzielę odbędzie się inauguracja nowego cyklu koncertowego Baltic Neopolis Orchestry. W ramach BNO + zaplanowano cztery wyjątkowe wydarzenia. Na każde z nich zaproszony zostanie wybitny solista. Prócz wartości artystycznej, cykl niesie ze sobą przesłanie edukacyjne, każdy utwór wzbogaci bowiem opowieść muzyczna oraz ciekawostki z historii muzyki klasycznej. Odnowione przestrzenie Sali ks. Bogusława X w Zamku Książąt Pomorskich dodatkowo wzmocnią przekaz skierowany do odbiorców dzięki świetnej akustyce oraz możliwości bliskiego i komfortowego obcowania z dźwiękiem. Podczas najbliższego koncertu z muzykami wystąpi Pierre-Laurent Boucharlat. Początek o godz. 18.00 na Zamku Książąt Pomorskich.
Więcej na www.balticneopolis.pl

 

Copyright 2018 Miasto Szczecin
Kontakt