Poznaj Szczecin

 • Warto być i zobaczyć
 • Hotele
 • Restauracje
 • Galerie
 • Kawiarnie
 • Filharmonia
 • Teatry
 • Kluby
 • Kina
 • Hostele
 • Pensjonaty
 • Winnice
 • Pizzerie
 • Atrakcje wodne
 • Inwestycje
 • Lubię Szczecin
 • Parkingi strzeżone
 • Parkingi dla autokarów

„Mecenas Osób Niepełnosprawnych 2015” – tytuł wręczony

wtorek, 26/01/2016
„Mecenas Osób Niepełnosprawnych 2015” – tytuł wręczony

Podczas XV zwyczajnej sesji Rady Miasta Szczecin wręczono honorowy tytuł „Mecenasa Osób Niepełnosprawnych 2015”. W tej edycji, Kapituła Konkursowa wyróżniła panią Alicję Zołotucho.

Pani Alicja Zołotucho jest od lat prezesem Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo „Tęcza”, które powstało w 2004 roku. Jest to wiodący ośrodek diagnostyczno-terapeutyczny – nie tylko w Szczecinie, ale i w całym województwie zachodniopomorskim. Wychodząc naprzeciw potrzebom środowiska, placówka sukcesywnie rozszerzała swoją działalność, świadcząc usługi z zakresu szeroko pojętej rehabilitacji motorycznej i psychospołecznej. Szeroki wachlarz działań świadczonych przez Stowarzyszenie „Tęcza”, adresowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, których niepełnosprawność jest następstwem uszkodzeń i chorób neurologicznych. Rocznie z jego usług korzysta około 800 podopiecznych.

Szczególnym polem aktywności pani Alicji Zołotucho jest praca na rzecz zmiany postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych. Z niesłabnącą determinacją przełamuje stereotypy, angażuje się w budowanie otwartego i tolerancyjnego społeczeństwa. Jest zwolenniczką i propagatorką idei włączania osób niepełnosprawnych we wszystkie aspekty życia; uczestniczy w kształtowaniu polityki w tym zakresie na szczeblu lokalnym i regionalnym. Jej celem jest aby w każdej osobie niepełnosprawnej zobaczyć człowieka, który ma swój potencjał, swoje marzenia i który może światu coś zaoferować.

Pani Alizja Zołotucho za swoją działalność, oprócz tytułu „Mecenasa Osób Niepełnosprawnych 2015”, otrzymała również Złotą Honorową Odznakę Gryfa Zachodniopomorskiego oraz tytuł przyznawany przez najmłodszych mieszkańców naszego miasta – nagrodę „Brzdąca”.

- Działalność naszego Stowarzyszenia nie byłaby możliwa gdyby nie pomoc wspaniałych ludzi, którym nie jest obojętny los niepełnosprawnych osób – powiedziała po wręczeniu tytułu pani Alicja Zołotucho. - Z tego miejsca chciałabym Państwu bardzo serdecznie podziękować za okazane nam wsparcie i pomoc. Chciałabym również podziękować moim współpracownikom za to, że nie szczędzą swoich sił i wysiłku by rehabilitować niepełnosprawnych.

Honorowy tytułu Mecenasa Osób Niepełnosprawnych, nadawany jest osobom fizycznym, osobom prawnym, przedstawicielom organizacji pozarządowych oraz instytucjom nieposiadającym osobowości prawnej, które w sposób wyjątkowy przysłużyły się środowisku osób niepełnosprawnych w danym roku kalendarzowym.

Copyright 2018 Miasto Szczecin
Kontakt