Poznaj Szczecin

 • Warto być i zobaczyć
 • Hotele
 • Restauracje
 • Galerie
 • Kawiarnie
 • Filharmonia
 • Teatry
 • Kluby
 • Kina
 • Hostele
 • Pensjonaty
 • Winnice
 • Pizzerie
 • Atrakcje wodne
 • Inwestycje
 • Lubię Szczecin
 • Parkingi strzeżone
 • Parkingi dla autokarów

Heniutki 64

czwartek, 31/12/2015
Heniutki 64

Tradycyjnie już 4 stycznia w DK Słowianin odbędzie się koncert upamiętniającym Henia Talaśkę - „człowieka, któremu nie przeszkadzała żadna muzyka”. Na tegorocznych "Heniutkach" zagrają: Bubliczki, Kapitan Stereo i Frontrow.

Henryk Talaśka - był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci szczecińskiej sceny muzycznej, choć nie był jej twórcą, a jedynie fanem. "Człowiek, któremu nie przeszkadzała żadna muzyka", zmarł w święta Bożego Narodzenia 2012 r.

4 stycznia 2013 r. odbył się w „Słowianinie” bardzo spontaniczny koncert z udziałem wielu szczecińskich zespołów. Publiczność wówczas dopisała w nadkomplecie. Wtedy też podjęliśmy decyzję, że co roku, w dniu Jego urodzin (właśnie 4 stycznia), będziemy organizować koncert upamiętniający Henia. Tak narodziły się HENIUTKI.

Heniu kochał muzykę w całości, bez kastowych podziałów i stylistycznych szuflad. Tak samo fascynowały go koncerty klimatycznych wykonawców, jak i ostre brzmienia.

4 stycznia 2016 r. o godz. 19:00 rozpoczną się HENIUTKI 64. Wystąpią: Bubliczki, Kapitan Stereo i Frontrow.
Dzięki zakupionym przez publiczność cegiełkom na poprzednich koncertach, udało się nam już kupić: wiolonczelę dla Kingi z Pyrzyc, pianino dla Mai ze Szczecina i flet poprzeczny dla Tamary z Gryfic. W tym roku również zostanie zorganizowana zbiórka pieniężna, a zebrane fundusze przekażemy w całości na zakup instrumentów dla utalentowanych dzieci ze Szczecina: Marysi, lat 6 – pianino i Natalki, lat 11 – gitara.
Żywioł i energia Henia sprawiała, że młodsi od niego fani muzyki na koncertach nie czuli różnicy wieku. Mamy nadzieję, że po raz kolejny na „Heniutkach” nie zabraknie publiczności i każdy znajdzie dla siebie odpowiednie dźwięki.

BUBLICZKI
to grupa siedmiu młodych, niezwykle zdolnych muzyków wywodzących sie z Brus (Kaszuby) i Szczecina. Ich muzyka to doskonała mikstura muzyki folkowej, z głębokimi korzeniami w Polsce, z inspiracjami zaczerpniętymi z muzyki wywodzącej się z Półwyspu Bałkańskiego. Zespół zadebiutował albumem “OPAA!” w roku 2010, wcześniej uzyskując rozgłos zdobywając nagrody na folkowych festiwalach w naszym kraju:

“Nowa Tradycja 2009″ – festiwal Polskiego Radia – pierwsze miejsce,
“VIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Górskiej i Folkowej” – pierwsze miejsce.

Bubliczki wystapiły także w tegorocznej edycji programu Must Be The Music, gdzie swoją charyzmą i wyśmienitą grą dotarli aż do półfinału.
Bubliczki wystąpiły w 2013 r. także w programie Must Be The Music; dzięki swojej charyzmie i wyśmienitej grze dotarli aż do półfinału.

We wrześniu bieżącego roku ukazał się, nakładem Dobrzewiesz Nagrania (Łona i Webber), ich drugi, studyjny album “Trubalkan“ - 10 utworów stanowiących 47 minut wyśmienitej, autorskiej muzyki. Kompozytorem całego albumu jest Mateusz Czarnowski, lider zespołu (wokal, akordeon). Na albumie pojawią sie utwory zaśpiewane w języku kaszubskim i języku polskim. Część z nich wywodzi się z muzyki ludowej z dawnych lat, pozostałą część napisał dla zespołu frontman ekipy Chorzy– Olek Różanek.

Tak o swoim albumie napisały Bubliczki:
„Owocem dwuletniej pracy jest dziesięć utworów, które z intensywnością serbskiej śliwowicy spowodują niekontrolowany ruch Twoich kończyn, tułowia oraz głowy. Na krążku znajdziesz echa rumuńskich ulic, moc tureckiej kawy, hałas cygańskich trąb, dzięki którym poczujesz nieskrępowaną radość, a zarazem potem wyciszającą melancholię...”.

Mateusz Czarnowski – akordeon, wokal
Michał Czarnowski - skrzypce , mandolina , wokal
Krzysztof Kowalczyk - saksofon, klarnet, klarnet basowy
Marek Kubiszyn – trąbka
Aras Głogowski – puzon
Piotr Bineq Bruski - cajon, tapan , darbuka, udu
Artur Pacak - kontrabas

https://www.youtube.com/playlist?list=PL1Lm9olWSvpg9hIQ13pVmYThzTtkJhpCZ
http://www.facebook.com/Bubliczki

 

KAPITAN STEREO
"Szybko załapaliśmy wspólne flow. Naszym hasłem przewodnim jest rock'n'roll i tego się trzymamy. "

Wszystko zaczęło się jako solowy projekt Johnny'ego - Heavy Chair Machine - w którym grał na gitarze przy elektronicznym podkładzie perkusji. Później pomysł rozwinął się w kapelę tworzącą muzykę na pograniczu ostrzejszego indie rocka i bluesa. Po jakimś czasie skład ustabilizował się na Johnnym (pierwsza gitara), Jacy (druga gitara), Łukaszu (bas) i Dominiku (gary). Śpiewają bez zbędnego zadęcia o własnej codzienności i tym co ich w życiu kręci. Każdy komu zdarzyło się kiedyś zniszczyć w niekoniecznie weekendową noc albo stwierdził, że w jego życiu naprawdę NIC się nie dzieje, znajdzie w ich tekstach coś dla siebie. Mają swoje doświadczenie i podchodzą z pasją do muzyk. W ich brzmieniu słuchać ogrom rockendrolowej energii, którą w nie wkładają.

Johnny - gitara, wokal
Jaca - gitara
Lukasz - basy i śpiewy
Dominik - perkusja i śpiewy

www.youtube.com/channel/UCkiCDnc4GpyraZHW7AvaBuQ
www.soundcloud.com/kapitanstereo
www.facebook.com/kapitanstereo/

FRONTROW
Po trzech miesiącach od rozpoczęcia działalności, zespół Frontrow po raz pierwszy wszedł do studia. Wynikiem ich pracy były 3 utwory na których podstawie zostali określeni jako grupa funk-rockowa. Wraz z tworzeniem kolejnych kompozycji sprawiają, że coraz trudniej jest ich skategoryzować tą dwuczłonową nazwą gatunku. Sami przyznają, że starają się ciągle rozwijać i łamać schematy. Pozwoliło im to wygrać Made in Szczecin i wystąpić z uznanymi artystami na Szczecińskich Juwenaliach.

Dawid Konojacki - perkusja
Oskar Kwaśnik - bass
Maciej Mazur - wokal
Kacper Sendłak - gitara

www.facebook.com/frontrow.band.official
www.youtube.com/channel/UCDBag3W1ePaOzazCUwaHqHA

 

 

 

Copyright 2018 Miasto Szczecin
Kontakt