Poznaj Szczecin

 • Warto być i zobaczyć
 • Hotele
 • Restauracje
 • Galerie
 • Kawiarnie
 • Filharmonia
 • Teatry
 • Kluby
 • Kina
 • Hostele
 • Pensjonaty
 • Winnice
 • Pizzerie
 • Atrakcje wodne
 • Inwestycje
 • Lubię Szczecin
 • Parkingi strzeżone
 • Parkingi dla autokarów

Mikołajki w Szczecinie

wtorek, 02/12/2014
Mikołajki w Szczecinie

Już niebawem mikołajki. Ten miły zwyczaj, to doskonała okazja, by spędzić wolny czas w nietypowy, ciekawy i przyjemny sposób. Poniżej kilka propozycji, jak można spędzić ten wyjątkowy dzień.

Jedną z propozycji, dla najmłodszych, są mikołajki zorganizowane przez szczeciński Pałac Młodzieży. W sobotę, 6 grudnia o godz. 11:00 w auli Pałacu Młodzieży, odbędzie się świąteczne przedstawienie pt. „Urodziny Misia”. Motywem przewodnim zabawy będzie spotkanie na biegunie północnym misiowej rodzinki ze Św. Mikołajem, który wyruszył do dzieci z dalekiej Laponii, wozem pełnym prezentów. W trakcie spotkania nie zabraknie opowieści Św. Mikołaja o magii Świąt Bożego Narodzenia a także drobnych upominków. Wszelkie dodatkowe szczegóły dotyczące wydarzenia, znajdują się na stronie internetowej Pałacu Młodzieży: tutaj

Teatr Lalek „Pleciuga”, zaprasza wszystkie dzieci na spektakl pt. „Karuzela Świętego Mikołaja”. Podczas Przedstawienia, mali widzowie zobaczą przygotowania świętego Mikołaja do Gwiazdki, stawią czoła Herodowi i jego zbirom, a także zobaczą, co pod choinkę dostanie główny bohater – Mikołaj. Co ważne, przedstawienie połączone jest z wizytą Świętego Mikołaja. Rodzice, którzy chcą zabrać dzieci w grudniu do Pleciugi, powinni pamiętać o podarkach (podpisanych) dla swoich najbliższych (prezenty należy dostarczyć do magazynku teatru).
Dodatkowe informacje dotyczące tej akcji, można uzyskać dzwoniąc do Biura Obsługi Widzów Teatru Pleciuga – nr telefonu 91 433 58 04.

Również w Teatrze Lalek „Pleciuga”, w dniach 6-7 grudnia br., w godzinach od 11.00 do 16.00, odbędzie się Świąteczny Jarmark Teatralny.
Jak co roku w okresie przedświątecznym odbędzie się kiermasz rękodzieła artystycznego, podczas którego będzie można kupić prezenty i świąteczne dekoracje, wziąć udział w warsztatach, posłuchać bajek lub wspólnie pośpiewać kolędy. Mali melomani również mogą spędzić mikołajki w ciekawy, niekonwencjonalny sposób.

Opera na Zamku zaprasza na koncert familijny pt. „Muzyka z filmów i gier”. W dniach 6 i 7 grudnia br., publiczność zgromadzona w hali Opery, będzie miała możliwość wysłuchania koncertu opartego na muzyce z ulubionych filmów i gier komputerowych. Co ważne, młodzi widzowie będą mieli możliwość, by aktywnie uczestniczyć w koncercie – będą mogli nie tylko odgadywać tytuły wykonywanych utworów, ale również porozmawiać z dyrygentem (Jerzym Wołosiukiem) oraz poznać muzyków tworzących orkiestrę. Dodatkowe informacje o koncercie, znajdują się na stronie internetowej Opery na Zamku: www.opera.szczecin.pl

Grudniowy okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia to czas ciepła rodzinnego i radości. Z myślą o tych wartościach Dom Kultury „Słowianin” zorganizuje „Eko – Mikołajki 2014”. 6 grudnia na widowni Szczecińskiego Domu Sportu, w godzinach od 13.00 do 15.00 zasiądą wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych, ośrodków dla dzieci specjalnej troski, rodzinnych domów dziecka, fundacji oraz stowarzyszeń działających na rzecz najmłodszych. W programie wydarzenia, znalazło się wiele ciekawych propozycji. Najmłodsi będą mieli okazję między innymi by obejrzeć różnego rodzaje prezentacje artystyczne, wziąć udział w grach i zabawach z nagrodami oraz w spotkaniu ze Świętym Mikołajem.

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza 6-7 grudnia na Jarmark Bożonarodzeniowy. W świątecznej atmosferze zamkowych dziedzińców
na mieszkańców Szczecina oraz turystów czekać będzie moc różnorodnych atrakcji - koncerty, spektakle teatralne, gry i zabawy, pracownia elfów oraz kino dla najmłodszych. Przechadzając się między świątecznymi straganami, będzie można skosztować pysznych regionalnych specjałów, napić się gorącej czekolady. Na placu przy wieży zamkowej św. Mikołaj uraczy nas opowieściami o krainie, z której pochodzi. Obiecał również zabrać ze sobą skrzynkę na listy tak, aby mieszkańcy Szczecina mogli podzielić się z nim swoimi marzeniami. Niewątpliwą atrakcją Jarmarku będzie zaprzęg reniferów, którym św. Mikołaj rozwozi bożonarodzeniowe prezenty.

Na małym dziedzińcu zabłyśnie piękna, baśniowa karuzela wenecka, która sprawi odwiedzającym wiele radości. Co ważne, dla wszystkich dzieci wstęp na karuzelę jest bezpłatny! Każdy, kto przybędzie na Jarmark, będzie również mógł poczęstować się watą cukrową, która podczas wydarzenia, będzie serwowana bez ograniczeń. Największą atrakcją pierwszego Jarmarku, będzie wyrzeźbiona przez artystów z wielkiej bryły lodu Królowa Śniegu, stojąca przy lodowym tronie, na którym każdy zainteresowany, będzie mógł usiąść i zrobić sobie pamiątkową fotografię.

Jarmark Bożonarodzeniowy, będzie stanowił również doskonałą okazję do zakupu świątecznych prezentów dla najbliższych. Wyjątkowe podarunki będzie można nabyć w salach Restauracji Zamkowej, podczas kiermaszu artystycznego. Na odwiedzających czekają ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, wianki świąteczne, przytulanki, oryginalna biżuteria i wiele, wiele innych atrakcyjnych artykułów. Więcej informacji o Jarmarku, w tym szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie internetowej.

Dla najmłodszych fanów piłki nożnej, również nie zabraknie atrakcji. Pogoń Szczecin z okazji zbliżających się mikołajek, przygotowała dzieciom niecodzienny prezent – 1000 darmowych biletów, na mecz z Koroną Kielce, który odbędzie się 6 grudnia o godzinie 15.30. Darmowe bilety przysługują kibicom do 14. roku życia (posiadającym Kartę Kibica). Co ważne, obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”.
Informacje dotyczące tego, w jaki sposób można otrzymać darmowe bilety na mecz, znajdują się na stronie internetowej klubu.

Jednak to nie jedyne wydarzenie, w którym udział mogą wziąć pasjonaci sportu. 7 grudnia br. w Policach, o godzinie 11:00, mimo coraz bardziej doskwierającego zimna, blisko 400 Mikołajów wystartuje w II polickim Biegu Mikołajkowym. Trasa prowadzić będzie przez Lasy Państwowe Puszczy Wkrzańskiej.

To wyjątkowe miejsce i wyjątkowy bieg. Organizator biegu – Zbigniew Pokrzywiński za cel obrał sobie promocję zdrowego stylu życia, propagowanie biegów jako naturalnej formy spędzenia wolnego czasu oraz dobrą zabawę przy okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. By wziąć udział w biegu, należy zgłosić chęć uczestnictwa za pomocą strony internetowej. W tym miejscu, znajdują się wszelkie informacje dotyczące wydarzenia – między innymi regulamin biegu oraz program wydarzenia.

 

Copyright 2019 Miasto Szczecin
Kontakt