Poznaj Szczecin

 • Warto być i zobaczyć
 • Hotele
 • Restauracje
 • Galerie
 • Kawiarnie
 • Filharmonia
 • Teatry
 • Kluby
 • Kina
 • Hostele
 • Pensjonaty
 • Winnice
 • Pizzerie
 • Atrakcje wodne
 • Inwestycje
 • Lubię Szczecin
 • Parkingi strzeżone
 • Parkingi dla autokarów

Całe miasto w Twojej kieszeni

sobota, 12/05/2012
Całe miasto w Twojej kieszeni

Visit Szczecin – Oficjalny Mobilny Przewodnik po Szczecinie jest już dostępny dla użytkowników iPhone’ów oraz urządzeń opartych na platformie Android. Aplikację można pobrać całkowicie bezpłatnie z AppStore oraz Google Play.

Visit Szczecin to darmowa aplikacja funkcjonująca w oparciu o możliwości geolokalizacyjne smartphone’ów. Przygotowana została głównie z myślą o turystach, ale będzie bardzo przydatna również dla mieszkańców Szczecina.

Przewodnik składa się z pięciu podstawowych sekcji. Pierwszą z nich, która automatycznie pojawia się na ekranie po uruchomieniu aplikacji, są Miejsca. Moduł podzielony jest na kategorie: Warto być i zobaczyć, Gastronomia, Kultura, Rozrywka, Sport, Sypialnie miasta. Każda z nich ma podręczny filtr pozwalający użytkownikowi na zawężenie wyświetlanych wyników do np. samych restauracji w podkategorii Gastronomia. Oprócz opisu i zdjęcia miejsca dowiemy się, gdzie będziemy mogli skorzystać ze zniżek ze Szczecińska Kartą Turystyczną, zobaczymy punkt na mapie i będziemy mogli go dodać do swojej wycieczki.

Kolejne sekcje to: Trasy (szlaki turystyczne), Mapa (wyświetlanie miejsc na mapach Google) oraz Wydarzenia (aktualne kalendarium wybranych wydarzeń). Dostępny jest również dział Informacje, w którym znalazły się dane przydatne dla turystów: aktualna prognoza pogody pobierana z Internetu, interaktywny rozkład jazdy (Szczecin, jako jedno z sześciu polskich miast, jest uwzględniony w Google Transit i z tego źródła korzysta aplikacja), punkty informacji turystycznej, wypożyczalnie samochodów i rowerów, spis licencjonowanych przewodników z podanymi aktywnymi numerami telefonów i adresami e-mail oraz możliwością wyboru języka obcego, którym się posługują.

Aplikacja posiada wiele użytecznych funkcji, m.in.: filtrowanie wybranych kategorii lokalizacji lub wydarzeń, generowanie własnych wycieczek, wyznaczanie tras dojścia do poszczególnych miejsc, kompas ułatwiający dotarcie do wybranego punktu (z włączonym GPS; nie wymaga połączenia z Internetem), dodawanie terminów wybranych wydarzeń do kalendarza telefonu czy publikowanie informacji na portalach społecznościowych.

Ogromnym atutem Visit Szczecin jest to, że aplikacja została przygotowana w oparciu o technologię Augmented Reality, czyli rozszerzoną rzeczywistość. Pozwala ona na wizualną prezentację miejsc w rzeczywistej przestrzeni. Wystarczy przy włączonej funkcji Mapa ustawić smartphone’a w pozycji poziomej.

Wszystkie dane zawarte w aplikacji pobierane są z bazy promocyjnego portalu miasta www.szczecin.eu, co gwarantuje zawsze aktualne informacje. Aplikacja jest rozwojowa, dzięki czemu pozwala na wprowadzanie zmian i dodatkowych funkcji, tj. lektora audio lub video do wybranych miejsc.

Visit Szczecin została przygotowana przez firmę MoveApp specjalizującą się w projektowaniu i realizacji aplikacji mobilnych. Przygotowywała ona projekty m.in. dla: Giełdy Papierów Wartościowych, Komisji Nadzoru Finansowego, festiwalu Heineken Open’er 2011, Coke Live Music Festival 2011 czy EMI Music Poland. Autorskie rozwiązania agencji doceniono też w czasie Mobile Trends Awards, gdzie realizacja MoveApp zwyciężyła w kategorii „Aplikacja mobilna do użytku dla firm”.

Uruchomienie aplikacji sytuuje Szczecin w elitarnym gronie miast, które posiadają swój własny oficjalny przewodnik miejski. Do tej pory mogły się tym poszczycić jedynie Kraków i Łódź.

Z aplikacji mogą korzystać użytkownicy iPhone’ów – do pobrania z AppStore – oraz urządzeń na platformie Android (dostępna w sklepie Google Play). Visit Szczecin jest całkowicie bezpłatna. Aplikacja została stworzona w taki sposób, by zachować swoje podstawowe funkcjonalności bez konieczności pobierania danych z Internetu, jednak wymaga aktywnego systemu GPS. Przewodnik dostępny jest w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej. Koszt realizacji projektu to niecałe 56 000 zł.

Pobierz bezpłatną aplikację
na iPhone’a
http://itunes.apple.com/pl/app/visit-szczecin/id521677204?l=pl&ls=1&mt=8
lub Androida
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.moveapp.szczecin&featur.....

Zwiedzaj, odkrywaj, baw się! :)
app.szczecin.eu

 

Copyright 2019 Miasto Szczecin
Kontakt