Poznaj Szczecin

 • Warto być i zobaczyć
 • Hotele
 • Restauracje
 • Galerie
 • Kawiarnie
 • Filharmonia
 • Teatry
 • Kluby
 • Kina
 • Hostele
 • Pensjonaty
 • Winnice
 • Pizzerie
 • Atrakcje wodne
 • Inwestycje
 • Lubię Szczecin
 • Parkingi strzeżone
 • Parkingi dla autokarów

Dni Odry 2010

piątek, 25/06/2010
Dni Odry 2010

Dni Morza Sail Szczecin za nami. Ale na Wałach Chrobrego znów będzie się działo. Już za dwa tygodnie finał Flisu Odrzańskiego, regaty Match Race, rejsy historycznymi jednostkami i koncerty rockowe. A wszystko to z okazji Dni Odry 2010.

Pierwsze wydarzenia związane z obchodami Dni Odry 2010 rozpoczną się już w czwartek, 8 lipca. Przez dwa dni, od godz. 10.00 na Jeziorze Dąbie zmagać się będą uczestnicy regat Match Race. Zawody rozgrywane będą w formie serii wyścigów pary jachtów „jeden na jednego”. Finałowe zmagania będzie można obejrzeć w sobotę, 10 lipca, na Odrze przy Trasie Zamkowej. Więcej o regatach na www.polishmatch.pl.

Kolejną atrakcją Dni Odry będzie możliwość zwiedzania oraz rejsy na jednostkach historycznych. Część z nich była budowana jeszcze przed wojną, a niektóre nadal napędzane są węglem. Do Szczecina statki przypłyną w piatkowe popołudnie (9 lipca) i zacumuja przy Nabrzeżu Celnym między Mostem Długim i Trasą Zamkową. Rejsy odbywać się będą w sobotę i niedzielę na południe – w górę Odry. Jest to urokliwa trasa rzadko oferowana turystom z powodu ograniczeń wysokości mostów, a możliwa do zrealizowania przez zaproszone jednostki śródlądowe. Sprzedaż biletów na nabrzeżu podczas imprezy. Bilety w cenie 20zł – normalny, 10zł ulgowy.

Również w piątek otwarta zostanie wystawa „Miasto – Rzeka – Ludzie”. Prezentacja składająca się z map i zdjęć poświęcona jest wpływie Odry na życie dawnych mieszkańców Wrocławia. Wystawa zainstalowana jest na historycznej, ponad stuletniej barce „Złota Kaczka” zbudowanej w Holandii, która sama stanowi już dużą atrakcję. Więcej na www.pamieciprzyszlosc.pl.

Podczas Dni Odry będzie można zapoznać się z jeszcze jedną wystawą – „Szczecińskie Bulwary”. Na stojących tablicach rozstawionych na ul. Jana z Kolna zaprezentowane zostaną dawne i dzisiejsze zdjęcia oraz projekty architektoniczno-urbanistyczne zagospodarowania szczecińskich terenów nadodrzańskich.

Regaty i rejsy to dopiero początek weekendu nad Odrą. W czasie imprezy będzie można także popływać kajakiem. W sobotę i niedzielę odbędzie się II Szczeciński Rajd na Orientację „Pod Prąd”. Wszystkich chętnych zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniem na stronie www.kajakiempoodrze.pl i oczywiście aktywnego uczestnictwa.

Dodatkowo w niedzielę od godz. 13.00 każdy niewprawiony kajakarz będzie mógł za drobną opłatą wypożyczyć kajak na nabrzeżu i srpawdzić swoje siły w rekreacyjnej trasie rejsu, a następnie wziąć udział w Kajakowej Masie Krytycznej wzdłuż Wałow Chrobrego.

W sobotę, 10 lipca, o godz. 11.00 rozpocznie się rodzinny festyn, na którym nie zabraknie gier, zabaw i konkursów przygotowanych przez Ligę Morską i Rzeczną. Specjalne przedstawienie dla dzieci zaprezentuje Grupa Twórcza Krata Eon.

O godz. 13.00 nastąpi główny punk Dni Odry – wpłynięcie flotylli Flisu Odrzańskiego, czyli ekspedycji wodno-lądowej mającej swój początek w Brzegu Dolnym. Oficjalne powitanie ze statku M/S Nawigator XXI.

O godz. 16.30 odbędą się wybory Miss Odry (casting dla dziewcząt w wieku 16-26 lat będzie mieć miejsce 26 czerwca o godzinie 12.00 w Klubie Kontrasty; szczegóły na www.kontrasty.szczecin.pl). Oprócz uczestniczek, na scenie zaprezentują się również zespoły taneczne.

Wieczorem zapraszamy na koncert, na którym wystąpią szczecińskie zespoły: Allside, Free Blues Band i Big Fat Mama. Po występach, o godz. 22.00, odbędzie się parada jednostek portowych oraz pokaz ogni sztucznych.

Na tym jednak nie zakończy się sobotnia zabawa. Od godz. 22.30, aż do 2.00, najstarsza cykliczna taneczna impreza z muzyką latynoamerykańską w Polsce, czyli Club Tropicana, przeniesie się na Wały Chrobrego. Gorąca atmosfera gwarantowana.

Na sobotni wieczór przygotowana jest jeszcze jedna atrakcja. Podobnie jak w roku ubiegłym, organizatorzy festiwalu Boogie Brain zorganizowali koncert na Betonowcu – statku zatopionym na Jeziorze Dąbie. Tym razem w jazzowej interpretacji usłyszymy dzieła Chopina. Więcej na www.boogiebrainfestival.pl.

W niedzielę, 11 lipca, oprócz wspomnianych już atrakcji, zapraszamy na wieczorny koncert „Rock Made In Szczecin, który zakończy obchody Dni Odry 2010. W godz. 16.30-20.00 zaprezentują się szczecińskie zespoły rockowe Bonafides, CarPets i Chorzy Na Odrę.

Zobacz program imprezy
 

Copyright 2018 Miasto Szczecin
Kontakt