mapa
Pokaż mapę

Szczecin ma Mistrzostwa Europy w pływaniu

Szczecin ma Mistrzostwa Europy w pływaniu

Szczecin będzie gospodarzem pływackich Mistrzostw Europy seniorów na krótkim torze, które odbędą się w 2011 roku.

Decyzja o przyznaniu Mistrzostw Szczecinowi zapadła dziś (27 marca) podczas posiedzenia Europejskiej  Ligi Pływania (LEN) w Oslo, będącej organem zarządzającym narodowych federacji pływackich.

Ofertę oraz prezentację naszego miasta przedstawił Aleksander Buwelski zastępca prezydenta Szczecina. Została ona bardzo pozytywnie oceniona a następnie poddana głosowaniu i ostatecznie zaakceptowana.

Mistrzostwa odbędą się w grudniu 2011 r, zaledwie kilka miesięcy przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie. Ze względu na to można spodziewać się, że do Szczecina zawita czołówka europejskiego pływania. Do naszego miasta może przyjechać nawet ok. 1200 zawodników, trenerów i działaczy. Mistrzostwa będą więc największą, międzynarodową imprezą sportową w historii miasta. Pływacy rywalizować będą na krótkim, 25-metrowym torze. Zawody rozegrane zostaną na nowym, budowanym przez miasto basenie pływackim. Otwarcie tego obiektu przewidziane jest na jesień bieżącego roku.

- To wielki sukces miasta i dowód na słuszność decyzji w sprawie realizacji dużych inwestycji sportowych. Przypomnę, że jesteśmy w trakcie rozmów na temat organizacji w Szczecinie Mistrzostw Europy siatkarzy, które mają się odbyć w roku 2013 – powiedział Piotr Krzystek prezydent Szczecina.

Zapytanie o możliwość zorganizowania spotkań eliminacyjnych Mistrzostw wystosowała prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. PZPS chce zorganizować zawody wraz z duńską federacją siatkarską. Mecze miałyby się odbywać w nowej hali widowiskowo-sportowej, której budowa ma się rozpocząć w bieżącym roku.