Poznaj Szczecin

 • Warto być i zobaczyć
 • Hotele
 • Restauracje
 • Galerie
 • Kawiarnie
 • Filharmonia
 • Teatry
 • Kluby
 • Kina
 • Hostele
 • Pensjonaty
 • Winnice
 • Pizzerie
 • Atrakcje wodne
 • Inwestycje
 • Lubię Szczecin
 • Parkingi strzeżone
 • Parkingi dla autokarów

Różanka dzieciom

Różanka dzieciom
Dane kontaktowe:

Różany Ogród
ul. Pawła Jasienicy 8
70-492 Szczecin

www.saa.pl/wydarzenie/rozanka-dzieciom-2018

Interdyscyplinarny projekt Szczecińskiej Agencji Artystycznej, na który składa się cykl rodzinnych warsztatów twórczych z zakresu teatru z elementami literatury, plastyki, designu i muzyki. Warsztatom towarzyszą spektakle teatralne, plener malarski, interaktywne czytanki, wykłady pedagogów z zakresu sztuki oraz wystawy i prezentacje twórcze. Wydarzenie realizowane jest przez całe lato, w każdą sobotę od godz. 11.00 w przestrzeni Ogrodu Różanego. W ramach projektu odbywają się także interaktywne czytanki, czyli rodzinne spotkania z książką. Podczas projektu w Ogrodzie Różanym można skorzystać ze zbiorów książkowych różanej czytelni, czyli plenerowej biblioteki.

9 CZERWCA, sobota
godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty teatralne - "Ciało w teatrze" to warsztaty przybliżające kolejną dziedzinę sztuki teatralnej, jaką jest pantomima. Uczestnicy poza historią mimodramu, zapoznają się z pojęciem "mowa ciała", poprzez warsztaty z autoprezentacji, które pozwolą uczestnikom na wyrobienie własnej wartości, poznać własne ciało i jego możliwości. Zajęcia zaprezentują także techniki aktorskie "gry mimiczne" i gesty, które są wyrazem twórczej ekspresji i stanowią podstawę warsztatu pracy mima.

Warsztaty plastyczne - Scenografia i formy przestrzenne z papieru - które pozwolą przygotować rekwizyty wykorzystane w scenach powitania młodej pary książęcej (zaślubiny), narodzin
ich dzieci,pożegnania księcia i jego przyjazdu (Pielgrzymka do Ziemi Świętej): flagi z gryfem Zjednoczonego Pomorza, chusteczki, balony, paczki-prezenty...

Warsztaty plastyczne – STEMPLE – "Ślady, wzory i odbicia”- uczestnicy warsztatów samodzielnie wykonają stempelki oraz przeniosą wzór na karton/tkaninę.

Spektakl teatralny "Legenda o Baszcie Siedmiu Płaszczy" pod kierunkiem Anny Gielarowskiej. Jest rok 1491: 2 lutego książę Bogusław X poślubia córkę króla Kazimierza IV - Annę Jagiellonkę... Spektakl tłumaczony na język migowy.

16 CZERWCA, sobota
godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty teatralne - zajęcia oparte na wierszowanej bajce "Pchła Szachrajka" autorstwa Jana Brzechwy. W programie: wspólne tworzenie scenografii i kostiumów oraz zapoznanie z podstawowymi technikami warsztatu teatralnego.

Spektakl interaktywny pt. "Pchła Szachrajka” w wykonaniu aktorów Teatru la Fayette na podstawie wierszowanej bajki Jana Brzechwy o przewrotnej pchełce, która lubiła robić wszystkim żarty i psoty.

Warsztaty plastyczne "Dno morskie” – ilustracja przestrzenna, kolaż. Uczestnicy warsztatów samodzielnie wykonają ryby i rośliny z papierowych talerzyków, rolek po papierze, butelek plastikowych oraz papieru.

23 CZERWCA, sobota
godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty i koncert - "Polski folklor tradycyjna muzyka, taniec i śpiew”. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z historią polskiej muzyki, zainspirowanej polskim folklorem. W programie warsztaty wokalne, prezentacje oryginalnych strojów tradycyjnych z różnych regionów Polski oraz pokaz i nauka polskich tańców ludowych wraz ze wspólnym śpiewaniem piosenek. Warsztaty poprowadzi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej "Krąg".

Warsztaty plastyczne - "Rajskie ptaki w Rajskim Ogrodzie”- zawieszka/ element dekoracyjny - pobudzenie wyobraźni dziecka, rozwój kreatywności. Odbiorcy za pomocą różnych materiałów stworzą "rajskie ptaki”, które funkcjonować będą jako element dekoracyjny w formie zawieszki, dając możliwość dekoracji pobliskich drzew i krzewów

30 CZERWCA, sobota
godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty plastyczne - "Fantazyjne kwiaty” warsztaty, które mają na celu przybliżenie postaci i twórczości polskiej artystki młodego pokolenia Bożki Rydlewskiej. W drugiej części warsztatów uczestnicy wykonają własne prace, inspirowane spotkaniem oraz obejrzą wystawę (z użyciem okularów VR) "Fantazyjne kwiaty”, ilustracji stworzonych przez Bożkę Rydlewską do projektu Common Room 2017 (kurator Beata Kuracińska), które ożyły w trójwymiarze - dzięki wspaniałym modelom i animacji Bartosza Matyni.

Warsztaty twórcze z elementami literatury, czyli interaktywne czytanki to działania promujące wspólne, rodzinne czytanie, pobudzające wyobraźnię oraz rozwijające umiejętności opowiadania.

Tematyka pierwszego spotkania to "Polska literatura dziecięca w twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”. Odbędą się także warsztaty o wierszach stanowiących klasykę polskiej literatury dziecięcej. Z bogatego dorobku poetów zaprezentujemy utwory najbardziej cenione i lubiane przez dzieci. Spotkanie prowadzi Małgorzata Narożna.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Copyright 2018 Miasto Szczecin
Kontakt