Poznaj Szczecin

 • Warto być i zobaczyć
 • Hotele
 • Restauracje
 • Galerie
 • Kawiarnie
 • Filharmonia
 • Teatry
 • Kluby
 • Kina
 • Hostele
 • Pensjonaty
 • Winnice
 • Pizzerie
 • Mariny
 • Inwestycje
 • Lubię Szczecin

Szczecin dla dzieci

Dzieci w Szczecinie nie wiedzą co znaczy nuda. Aktywnie spędzają czas na zajęciach edukacyjnych, warsztatach, imprezach tematycznych. Przyswajają wiedzę poprzez zabawę. Uwalniają swój kreatywny potencjał. Odpowiednia stymulacja rozwoju dziecka jest niezwykle ważna, dlatego też w ofercie szczecińskich instytucji i firm nie brakuje propozycji, pozwalających dać upust wyobraźni i umiejętności najmłodszych pociech.

Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki, ul. Niemierzyńska 18A
Lekcja muzealna przygotowuje dzieci do samodzielnego napisania sprawozdania ze zwiedzenia muzeum. Dowiadują się jak działa muzeum, poznają dzieje Zajezdni Niemierzyn, szczecińskich linii tramwajowych. Zobaczą polskie prototypy i pojazdy PRL-u. Dzieci mają zajęcia praktyczne w muzealnym warsztacie, gry i zabawy motoryzacyjne. Ponadto poznają nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, które swój początek miały w przyrodzie, a także sylwetki słynnych kobiet w dziejach motoryzacji.

Muzeum Narodowe w Szczecinie
Muzeum współpracuje ze szkołami, zajmując się przekazem wiedzy i upowszechnianiem dziedzictwa kulturowego we wszystkich grupach wiekowych. Tematy warsztatów i lekcji muzealnych związane są z konkretnymi wystawami, często dotyczą tylko wybranej grupy eksponatów. Do wszystkich lekcji muzealnych opracowane są materiały edukacyjne mobilizujące ucznia do pracy. Do odbiorców indywidualnych kierowane są zajęcia realizowane w ramach Akademii Brzdąca, Akademii Malucha, Akademii Juniora, Akademii Wakacyjnej, a także te z cyklu Ferie w muzeum i Dzieci rysują w muzeum.

Wystawa EUREKA – Cuda Nauki i Techniki, ul. Piotra Ściegiennego 42
Na tej wystawie każde dziecko pokocha naukę i fizykę. Poczuje się odkrywcą poprzez zabawę i samodzielne wykonywanie doświadczeń. Interaktywna wystawa powstała dzięki inicjatywie Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Poza główną wystawą z eksponatami poruszającymi zagadnienia fizyki i mechaniki warto zobaczyć „Eurekę Ruchu” (Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki, ul. Niemierzyńska 18A) i „Astronomiczną Eurekę” (multimedialne planetarium w gmachu Muzeum Narodowego, ul. Wały Chrobrego 3).

Zamek Książąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34
Zamek organizuje dla dzieci i młodzieży warsztaty teatralne, zajęcia rytmiczne oraz klub małego aktora.

„Różanka Dzieciom”
Cotygodniowy cykl edukacyjny dla dzieci i ich opiekunów, który przez całe wakacje odbywa się w Ogrodzie Różanym. W programie spektakle, zabawy, warsztaty – z tworzenia origami, ceramiczne, literackie, teatralne, muzyczne („Akademia jazzu dla malucha”). Wstęp na wszystkie wydarzenia cyklu jest bezpłatny. Organizator: Szczecińska Agencja Artystyczna.

Mały Kontrapunkt
Święto teatralne dla dzieci organizowane w miesiącach wiosennych w ramach międzynarodowego Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT. Program festiwalu dla dzieci ma charakter artystyczny i edukacyjny. Pokazuje wysoki poziom europejskiego teatru dla dzieci. W ubiegłych latach prezentowane były np. teatry z krajów skandynawskich i Grupy Wyszehradzkiej. Dzieciom zwracana jest uwaga na język, potraktowany jako narzędzie tworzenia nowych światów, obrazów, jak również kultur. Kontrapunkt organizowany jest przez Miasto Szczecin, współgospodarzami są Teatr Lalek „Pleciuga”, Teatr Współczesny i Ośrodek Teatralny KANA.

Lato nad wodą
W Szczecinie są cztery kąpieliska na otwartym powietrzu: kompleks basenowo-rekreacyjny Arkonka oraz kąpieliska z piaszczystymi plażami: Głębokie, Dziewoklicz, Dąbie. Dzieci do 6. roku życia mają bezpłatny wstęp.

Warsztaty, spotkania
Różnorodna oferta warsztatowa to zajęcia edukacyjno-rozwojowe (gimnastyka korekcyjna, taniec), jak i takie, które łączą zabawę z nauką (nauka języków obcych poprzez animacje i kontakt z urządzeniami multimedialnymi). Popularnością cieszą się zajęcia plastyczne, sportowe, rękodzieło, warsztaty kulinarne, bębniarskie, karaoke. Niezwykle ciekawa jest podróż w świat nowych technologii – stworzenie przez dziecko własnej gry komputerowej. Umiejętności zdobyte na zajęciach przyczyniają się do rozwoju analitycznego i logicznego myślenia. Z tradycyjnych spotkań warto wymienić głośne czytanie bajek przez aktorów, znane postaci czy np. piłkarzy Pogoni Szczecin.

Kawiarnie rodzinne
Specyficzne lokale gastronomiczne są też miejscami twórczej przestrzeni do rozwoju dzieci, pełnymi zabawek. W propozycjach są różne zajęcia ogólnorozwojowe. Ponadto wspierane jest świadome rodzicielstwo.

Bawialnie
Sale zabaw gwarantują dzieciom mnóstwo radości. Są miejscami rozrywki, edukacji oraz opieki nad dziećmi do 12 lat. Animacje dopasowane są do wieku i typu grupy. Wyposażenie stanowią konstrukcje z przeszkodami, zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, samochodziki, trampoliny, ścianki wspinaczkowe, dmuchane zamki, itp. Dodatkowo malowanie buzi, tańce przy bańkach mydlanych.

Copyright 2017 Miasto Szczecin
Kontakt