Transport i komunikacja

Transport i komunikacja

Dostępność transportowa

Wyjątkowa lokalizacja Szczecina zapewnia doskonałą łączność i dostęp do rynków zbytu i zaopatrzenia w Polsce, Europie i na świecie.

 

 

 

  • Połączenia drogowe i kolejowe – doskonałe połączenie z systemem autostrad Europy Zachodniej i z nowymi drogami ekspresowymi i autostradami w Polsce.
  • Węzeł żeglugowy – Odrzańska Droga Wodna oraz połączenie z Morzem Bałtyckim - port morski umożliwiający wymianę handlową z najodleglejszymi rejonami świata – Europą Zachodnią, Chinami, Afryką. Bliskość terminala promowego w Świnoujściu oferujący połączenia z Kopenhagą oraz południową Szwecją.
  • Międzynarodowe połączenia lotnicze - Port Lotniczy Szczecin Goleniów oddalony od Szczecina 45 minut jazdy samochodem oraz lotniska: Berlin Tegel i Berlin Schönefeld, które już niedługo zostaną zastąpione największym portem lotniczym w Europie - Berlin-Brandenburg-Airport (BER), znajdujące się w odległości ok. 1,5 godziny jazdy samochodem.

Komunikacja miejska  

Szczecin to miejsce sprawnej sieci autobusowej i tramwajowej:

  • 76 linii autobusowych (53 linie zwykłe, 7 pospiesznych, 16 nocnych)
  • 12 linii tramwajowych.

Liczne inwestycje w nowoczesny tabor miejski oraz w budowę i modernizację dróg zapewniają komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Informacje na temat rozkładu jazdy znajdują się na stronie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.