Szczecin po godzinach

Szczecin po godzinach

Wspaniały klimat do życia w Szczecinie tworzy środowisko naturalne: czyste powietrze, duże obszary zieleni i wody oraz bliskość morza. Jest to rezultat między innymi wysokich nakładów Miasta na ochronę środowiska oraz brak uciążliwego przemysłu. W Szczecinie miłośnicy aktywnego wypoczynku nie będą się nudzić – ponad 100 km ścieżek rowerowych, mariny, tor kartingowy, pole golfowe, basen olimpijski Floating Arena, na którym odbywały się Mistrzostwa Europy w Pływaniu.
 

Ofertę hotelową i wypoczynkową Szczecina tworzy 6 700 miejsc noclegowych, z których rocznie korzysta 390 tys. turystów krajowych i zagranicznych. Znajduje się tu największy na Pomorzu ośrodek odnowy biologicznej i rehabilitacji Baltica Wellness&SPA

Atutem miasta jest szeroka oferta kulturalna. Składają się na nią między innymi: koncerty i przedstawienia w Filharmonii Szczecińskiej i Operze na Zamku, liczne wydarzenia artystyczne organizowane są przez instytucje kultury, organizacje pozarządowe, prywatne podmioty komercyjne oraz prywatne agencje koncertowo-artystyczne a także bogaty repertuar szczecińskich teatrów i kin, w tym najstarszego kina świata, powstałego w 1909 roku, „Pioniera.” Inną ciekawą atrakcją jest szczeciński Teatr Lalek PLECIUGA - jeden z najnowszych budynków teatralnych w Europie. Do najpopularniejszych wydarzeń kulturalnych należą:

Ponadto muzea (między innymi Narodowe, Techniki i Komunikacji, Geologiczne Instytutu Nauk o Morzu Uniwersytetu Szczecińskiego) i galerie oraz liczne zabytki. Te ostatnie można poznać podążając Miejskim Szlakiem Turystycznym. Dla miłośników historii gratką będą „Podziemne Trasy Szczecina” – rekonstrukcja największego cywilnego schronu przeciwlotniczego z czasów II Wojny Światowej oraz przeciwatomowego z okresu Zimnej Wojny.

Po zwiedzaniu warto spróbować któregoś z lokalnych specjałów: paprykarza szczecińskiego, tradycyjnego pasztecika czy Starki – słynnego szczecińskiego trunku.Obok regionalnych przysmaków w ofercie restauracji znajdziemy bogatą ofertę gastronomiczną restauracji oferujących smaki kuchni z całego świata: chińskiej, japońskiej, irańskiej, greckiej, indyjskiej czy tajskiej. Na spragnionych rozrywki na najwyższym europejskim poziomie każdego wieczoru czekają tętniące życiem szczecińskie kawiarnie, winiarnie, puby, kluby i dyskoteki.

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie to wiodąca instytucja kultury w województwie zachodniopomorskim. Została wyróżniona wieloma nagrodami, między innymi : Mies van der Rohe Award 2015, BRYŁA ROKU 2014, Grand Prix - Nagroda Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla Najlepszego Obiektu Architektury w Polsce w latach 2013-2014, Eurobuild Awards 2014 w kategorii „Architectural Design of the Year.”

Szczecińskie Centrum Dialogu „Przełomy” w 2016 roku zostało laureatem World Building of the Year. Celem ekspozycji jest pokazanie przełomowych momentów historii pomorskiej.

Azoty Arena to obiekt multifunkcjonalny, który wraz z rozbudowaną, zewnętrzną strefą rekreacji, tworzy nowoczesny zespół widowiskowo-sportowy. Kompleks został oddany do użytku 1 sierpnia 2014 roku. Głównym przeznaczeniem obiektu jest organizacja zawodów o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim jak i międzynarodowym. Ponadto umożliwia organizację koncertów i gal. Obiekt pozwala na rozgrywanie imprez sportowych najwyższej rangi międzynarodowej w następujących dyscyplinach: koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, piłka nożna halowa, tenis, badminton, sporty walki, szermierka, gimnastyka sportowa, skok o tyczce.

 

 

Odwiedź Szczecin!

Oficjalny mobilny przewodnik po Szczecinie