O gospodarce morskiej w Szczecinie

O gospodarce morskiej w Szczecinie

Panele tematyczne, targi, eksperci, networking, możliwości nawiązania bezpośrednich kontaktów z potencjalnymi kontrahentami, znalezienia partnerów i podwykonawców. 20 września odbędzie się Biznesowy Event Morski, wydarzenie promujące i wspierające gospodarkę morską w Szczecinie i regionie

Wydarzenie ma charakter business-to-business i jest pierwszym tego typu wydarzeniem w naszym mieście. 

- Powstało w odpowiedzi na potrzeby mikro, małych i średnich przedsiębiorców z branży morskiej. W naszym regionie mamy aż kilkadziesiąt firm z tego sektora. Znamy ich problemy i oczekiwania. Chcemy dać tym przedsiębiorcom możliwość zaprezentowania się przed konkretnym biznesowym gronem, umożliwić wypłynięcie na szersze wody – mówi Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej, która jest organizatorem wydarzenia.

W trakcie spotkania swoje usługi i markę przed odwiedzającymi (wszystkimi tymi, który szukają innowacyjnych rozwiązań, potencjału i kontaktów) zaprezentuje grupa 40 wystawców, czyli przedsiębiorców z terenu województwa  działających w branży morskiej.

Zarówno wystawcy, jak i odwiedzający będą mogli wziąć udział w dwóch panelach tematycznych poświęconych branży – „Perspektywy rozwoju branży przez pryzmat obecnej sytuacji Pomorza Zachodniego” oraz „Branża morska od kuchni – perspektywy i bolączki”,  a także w strefie wolnego networkingu „Marine Business Mix”, podczas którego nawiążą biznesowe kontakty, przedstawią swoją ofertę, wymienią się wizytówkami.

Na sam koniec wydarzenia wszyscy razem wyruszą w Biznesowy Rejs statkiem „Joanna”, podczas którego będzie można swobodnie porozmawiać z resztą  uczestników, w otoczeniu rodzimej fauny i flory obszarów nadodrzańskich.

Rejestracja na wydarzenie trwa do 8 września, odbywa się za pomocą strony internetowej www.bem.szczecin.pl. Organizatorem Biznesowego Eventu Morskiego jest Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej Sp. z o.o.

 Biznesowy Event Morski, Szczecin, Stara Rzeźna, 20 września, g. 10.

ul. Tadeusza Apolinarego Wendy 14, 70-655 Szczecin

www.bem.szczecin.pl

PROGRAM WYDARZENIA

 09.00. – 10.00.                     Rejestracja i poczęstunek 

10.00. – 11.00.                    Inauguracja „Czy Szczecin stać na bycie liderem?”

11.00. – 12.30.                     I Blok dyskusyjny

 1.   Perspektywy rozwoju branży przez pryzmat obecnej sytuacji Pomorza Zachodniego.

Dyskusja, której uczestnikami będą przedstawiciele samorządu, stowarzyszeń branżowych oraz firm mających doświadczenie w środowisku branży morskiej.

 ·               Administracja

 „Od słów do czynów” – co zrobić, by deklaracje władz stały się faktycznym działaniem na rzecz gospodarki morskiej.

·               Klaster

„Synergia działania” – Połączenie idei i działań korzyścią dla przedsiębiorstw i Metropolii Szczecińskiej

 2.   Branża morska „od kuchni” – perspektywy i bolączki

Dyskusja będzie poruszała tematykę związaną z aktywnością gospodarczą firm branżowych działających w regionie. Środowisko biznesowe, odnosząc się do wystąpienia przedmówców, zaprezentuje własne stanowisko. Omówione zostaną kwestie związane z gospodarką magazynową, okołoportową oraz transportem intermodalnym. Przedstawione zostaną przykładowe rozwiązania powtarzających się w branży problemów.

·               Biznes

„Być liderem” – Pomysły dla Szczecina na skuteczne i efektywne wykorzystanie potencjału społeczno-gospodarczej Metropolii Szczecińskiej

 12.30. – 13.00.                       Przerwa kawowa, poczęstunek

13.00. – 14.30.                       II Blok dyskusyjny

 3.    Technologie i rozwiązania usprawniające pracę przedsiębiorstw w branży morskiej.

Panel będzie wskazywał na start-upowy potencjał, który w nowatorski sposób może zarówno usprawnić i zoptymalizować procesy zachodzące w podstawowej działalności przedsiębiorstw branżowych, jak i podnieść poziom bezpieczeństwa ich pracowników oraz floty.

·               Innowacje

„Kurs na innowacyjność” Szczecin latarnią dla innowacyjnych pomysłów na rzecz gospodarki morskiej

4.             Dobry pracownik w branży na miarę złota!

W panelu zostaną poruszone tematy dotyczące problematyki zasobów ludzkich w branży morskiej. Przedstawione zostaną sposoby na pozyskanie nowych pracowników oraz propozycje ich utrzymania w jednym miejscu. Do dyskusji zaproszone zostaną formy zajmujące się działalnością HR oraz przedstawiciele środowiska akademickiego oraz techników.

·               Edukacja

„Zatrzymać brylanty, przyciągnąć diamenty” –  Kotwica dla młodych przedsiębiorczych osób wiążących swoją przyszłość z gospodarką morską wabikiem dla reszty. 

14.30. – 16.00            Strefa wolnego networkingu

15.00. – 16.15.           Lunch

16.30. – 18.30.           „Biznesowy” Rejs po Odrze- Bez krawata szlakiem Inwestorów