mapa
Pokaż mapę

Aleja Kwiatowa

Aleja Kwiatowa

Projekt przebudowy alei nawiązuje do historii tego miejsca, a także do obecnych i przyszłych obiektów architektonicznych. Od strony Bramy Królewskiej na alei zbudowano zegar słoneczny, po którym można spacerować. W pochmurne dni i wieczorem zegar podświetlany jest elektronicznie.

Na drugim końcu, od strony pl. Żołnierza, powstał szklany pawilon. Obiekt spełnia m.in. funkcję gastronomiczną i wystawienniczą. Część pawilonu znajduje się pod ziemią. Wiosną i latem będzie możliwość wystawienia stolików na zewnątrz pawilonu i w jego okolicy.

Na alei rozmieszczone są wielofunkcyjne podświetlane kostki. Mogą służyć jako ławki lub nośniki informacji m. in. o historii Szczecina, aktualnych wydarzeniach, itd. Wzdłuż deptaku zaplanowano 2 płytkie podświetlane strumienie wody. Cała długość deptaku będzie ozdobiona żywopłotami i drzewami, które sprawią, że wjazd do miasta będzie jeszcze bardziej zielony.
Generalnym wykonawcą jest firma Erbud. Całość kosztuje ok. 7,1 mln zł. Projekt wykonała szczecińska pracownia Studio A4.

Lokalizacja:
mapa