Poznaj Szczecin

 • Sehenswert & gehenswert
 • Hotels
 • Restaurants
 • Galerien
 • Cafés
 • Philharmonie
 • Theater
 • Clubs
 • Kinos
 • Herbergen
 • Pensionen
 • Weingüter
 • Pizzeria
 • Wasserattraktionen
 • Investments
 • Lubię Szczecin
 • Parkhäuser
 • Parkplatz für Busse

Sektor BPO

Szczecin staje się jedną z najpopularniejszych lokalizacji dla centrów BPO i SSC. Przyczynia się do tego duży potencjał intelektualny i zaplecze naukowo-badawcze miasta. Siłę napędową stanowią ludzie młodzi i studenci - ponad 40 tysięcy młodych ludzi na 19 uczelniach i 10 tysięcy absolwentów każdego roku – to ogromny potencjał. Informatycy, ekonomiści, finansiści, filolodzy są najbardziej poszukiwani przez pracodawców coraz częściej wybierających Szczecin na lokalizację swoich firm. Poza dużą ilością świetnie wykwalifikowanych pracowników przemawiają do nich także niskie koszty pracy, znajomość języków obcych i wysoka kultura pracy Szczecinian.

SPRAWDŹ:

Branża BPO w Szczecinie

  

Arvato Polska, wchodząca w skład grupy Arvato jest częścią międzynarodowego koncernu medialnego Bertelsmann SE & Co. KGaA. Firma od 1994 roku świadczy kompleksowe usługi outsourcingowe w zakresie 3 grup rozwiązań:   SCM (logistyka kontraktowa, obsługa programów lojalnościowych, e-commerce, healthcare), CRM (wielokanałowa obsługa klientów w 13 językach - call/contact center, back office, telesprzedaż), FS (specjalistyczne usługi finansowe: faktoring, monitoring należności, windykacja, postępowanie sądowe i egzekucyjne, zakup wierzytelności, BPO finansowe, risk management). Firma posiada pięć oddziałów Contact Center (Poznań x 2, Szczecin, Konin, Płock), pięć centrów usługowo-logistycznych (Plewiska, Błonie, Żerniki, Komorniki, Stryków), dwa centra BPO finansowego (Poznań, Kraków) oraz biuro handlowe w Warszawie. W trzynastu lokalizacjach zatrudnia ponad 3500 współpracowników. Arvato w Szczecinie działa od ponad 10 lat i świadczy usługi wielokanałowej obsługi klienta w 14 językach dla jednego z największych światowych dostawców innowacyjnych rozwiązań z branży IT. Firma zatrudnia 330 osób, oferuje atrakcyjne wynagrodzenia oraz bogaty pakiet benefitów pozapłacowych.

 

 

METRO SERVICES jest organizacją typu Shared Service Center. SSC to centra usług biznesowych, świadczące różnego rodzaju usługi (m.in. z zakresu IT, HR czy księgowości) dla macierzystych spółek. METRO SERVICES działa w ramach grupy kapitałowej METRO GROUP – prowadzimy procesy księgowe na rzecz spółek Grupy. METRO SERVICES PL to jedno z trzech centrów usług wspólnych w ramach Grupy METRO. Pozostałe dwa SSC zlokalizowane są w Pune (Indie) oraz Alzey (Niemcy). METRO SERVICES PL  swoja swoją aktywność na obsłudze procesów finansowo-księgowych z zakresu non-AP: księga główna, środki trwałe, należności, raportowanie.

 

 

 

 

Tieto jest międzynarodową firmą wytwarzającą oprogramowanie. Jest aktywna w około 30 krajach, aktualnie zatrudnia ponad 18 000 pracowników z branży informatycznej, głównie inżynierów oprogramowania. Należy do największych firm europejskich tworzących oprogramowanie na zlecenie. Tieto, oprócz rynku oprogramowania, działa na rynku outsourcingu, świadcząc usługi firmom w zakresie obsługi sieci komputerowych, serwerów, baz danych, bezpieczeństwa informacji, itd. Głównym rynkiem operacji firmy jest bankowość, opieka zdrowotna, telekomunikacja i multimedia oraz energetyka.
 

DGS Poland Sp. z o.o. jest częścią globalnej organizacji DGS, która należy do William Demant Holding zajmującej się produkcją aparatów słuchowych, urządzeń diagnostycznych oraz interaktywnych urządzeń komunikacyjnych. Zakład, początkowo pod nazwą Oticon Polska Production Sp. z o.o., powstał w 2007 roku w Mierzynie gdzie zatrudnienie znalazło 150 osób. Dzisiaj firma rozwija obszary usług wspólnych i zatrudnia ponad 2000 osób, które są odpowiedzialne m.in. za produkcję aparatów słuchowych i akcesoriów, sprzętu diagnostycznego (audiometry, tympanometry), płytek PCB, rekondycję aparatów słuchowych jak i rozwój oprogramowania. 

brightONE dostarcza usługi w zakresie inżynierii systemów informatycznych, skoncentrowane na nowoczesnej, bezpiecznej i niezawodnej komunikacji tak ważnej w dzisiejszym świecie. Nasze rozwiązania wspierają firmy w sektorach: motoryzacyjnym, lotniczym, telekomunikacyjnym, medycznym oraz IT. Wysokie standardy oraz branżowe normy jakości, takie jak Automotive SPICE, pozwalają nam dostarczać najwyższej klasy rozwiązania. Zatrudniamy 300 wykwalifikowanych, interdyscyplinarnych specjalistów w dwóch centrach kompetencji zlokalizowanych w Szczecinie oraz we Wrocławiu, którzy na co dzień tworzą i wdrażają oprogramowanie na rzecz znanych na całym świecie marek. Oferujemy niezawodne rozwiązania w obszarze systemów wbudowanych, rozwiązań IoT, portali internetowych, rozwoju aplikacji mobilnych, a także wdrażania systemów obsługi klienta typu contact center.

Convergys

Convergys to korporacja o ugruntowanej pozycji na świecie, obecna na rynku polskim od ponad 10 lat. Firma oferuje outsourcing obsługi klienta w wielu językach obcych w zakresie wsparcia telefonicznego dla światowej klasy producentów sprzętu elektronicznego.

 

 

 

Firma Coloplast jest wiodącym na świecie dostawcą produktów i usług w dziedzinie zdrowia intymnego. Specjalizujemy się w opiece stomijnej, urologicznej oraz w dostarczaniu rozwiązań  związanych z gojeniem ran i pielęgnacją skóry. 

Misja Firmy: Uczynić łatwiejszym życie osób z potrzebami z zakresu intymnej opieki zdrowotnej.

Wartości firmy: Bliskość… by lepiej rozumieć Pasja… by zmieniać na lepsze Szacunek i odpowiedzialność… by nami kierowały

 

 

 

 

Dansk Supermarket jest wiodącą duńską korporacją, do której należą znane w Europie sieci handlowe: Bilka, Føtex, Salling, a także popularna w Polsce dyskontowa sieć Netto. Rozwój firmy jest bardzo dynamiczny, o czym świadczy, utworzone w 2013 r. w samym centrum Szczecina, Centrum Usług Wspólnych, które zarządza finansami i wszelkimi procesami biznesowymi, zachodzącymi w Dansk Supermarked na całym świecie. Centrum Usług Wspólnych Dansk Supermarked charakteryzuje zasada 3P: pasja, profesjonalizm i partnerstwo. Firma jest nastawiona na pionierskie rozwiązania czego przejawem są wyniki prac Zespołu, które charakteryzują się najwyższym poziomem, zgodnym z duchem czasów.

 

UniCredit Business Integrated Solutions to globalna spółka usługowa grupy UniCredit, świadcząca usługi w obszarach: teleinformatyki (ICT), back office i middle office, obsługi nieruchomości, bezpieczeństwa oraz globalnych zakupów. UniCredit Business Integrated Solutions zatrudnia ponad 10,500 pracowników i koordynuje działania w 11 krajach: w Austrii, Niemczech, we Włoszech, Polsce, Wielkiej Brytanii, Czechach, Rumunii, Słowacji, na Węgrzech, a także w USA (Nowy Jork) i  Singapurze. W Polsce jesteśmy obecni w Szczecinie, Łodzi i Warszawie, zatrudniając ok. 650 osób.

 

 

Diebold Nixdorf jest czołowym producentem bankomatów i systemów obsługi płatności w Europie i na świecie. Zajmuje obecnie pierwsze miejsce pod względem liczby zainstalowanych systemów kasowych oraz liczby zainstalowanych bankomatów w Europie. Firma zajmuje pozycję lidera w dziedzinie rozwoju i wdrażania zaawansowanych technologii informatycznych, takich jak technologia biometrycznego uwierzytelniania transakcji "Finger Vein" czy płatnicze technologie zbliżeniowe. W Polsce swoją działalność prowadzi od 1990 roku. Oprócz biura handlowego w Polsce działają aż cztery centra kompetencyjne: Global Customer Care Center, Regional Administration Center, Global Delivery Center i Research and Development Center. W 2016 roku Firma otworzyła w Szczecinie oddział Global Customer Care Center zajmujący się wsparciem technicznym naszych klientów.

 

 

 

Copyright 2018 Stadt Szczecin
Contact