mapa
Pokaż mapę

Za inwestycje – Szczecin wysoko w rankingu

Za inwestycje – Szczecin wysoko w rankingu

Szczecin zajął czwarte miejsce w rankingu inwestycyjnym czasopisma „Wspólnota”.

Ranking dotyczył wydatków polskich samorządów na inwestycje w infrastrukturę techniczną. Dotyczył lat 2006-2008. Na potrzeby pisma przygotowany został przez naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego. Wydatki inwestycyjne na infrastrukturę zostały przeliczone na jednego mieszkańca.

W kategorii miast wojewódzkich Szczecin znalazł się na 4. miejscu. W okresie objętym badaniem na inwestycje infrastrukturalne przeznaczono w naszym mieście - wraz ze środkami nie pochodzącymi  bezpośrednio z budżetu gminy - blisko 1000 zł na mieszkańca (992,24 zł). Więcej inwestowano jedynie w Poznaniu, Opolu i Krakowie.

Wyniki rankingu ogłoszono oficjalnie podczas Gali Inwestorów Samorządowych, która  towarzyszyła VII Samorządowemu Forum Kapitału i Finansów zorganizowanym w Warszawie przez pismo „Wspólnota”. W imieniu władz miasta pamiątkowy dyplom odebrał skarbnik Szczecina Stanisław Lipiński.

- Wynik w rankingu pokazuje rzeczywisty wysiłek inwestycyjny miasta. Wybrane kryterium i przeliczenie nakładów na jednego mieszkańca jest najbardziej obiektywne – skomentował wyniki Stanisław Lipiński. – Oczywiście jestem zadowolony. Zestawienie „Wspólnoty” jest dowodem, że wbrew opiniom mówiącym o zastoju inwestycyjnym w mieście, Szczecin dobrze prowadzi politykę proinwestycyjną.