mapa
Pokaż mapę

Arkonka latem i zimą

Arkonka latem i zimą

Nowoczesne baseny, sztuczna plaża, wyspa imitująca skałę, wodospady, dzika rzeka i wodna ścianka wspinaczkowa – tak za dwa lata ma wyglądać kąpielisko Arkonka.

Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie ogłosił właśnie przetarg na przebudowę kąpieliska. Termin otwarcia ofert  - 12 kwietnia 2011
Powierzchnia terenu objęta modernizacją to ok. 71.200m2 w tym ok. 9.500m2 basenów.  Firma wyłoniona w przetargu będzie miała za zadanie  zaprojektować i przebudować kąpielisko. 

Powstanie kilka basenów. Najwięcej płytkich dla dzieci, które zimą wykorzystywane będą jako lodowiska. W centralnej części dużego basenu znajdzie się wyspa imitująca skałę z wodospadami i wodną ścianką wspinaczkową. Na kąpielisku znajdzie się także miejsce dla tzw. dzikiej rzeki. Na Arkonce pojawi się również skatepark, plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej, tenisa i badmintona.

Zadanie jest dofinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, a więcej o przetargu  "Przebudowa kąpieliska Arkonka dla potrzeb sportu i rekreacji" w trybie "zaprojektuj i wybuduj”. Szczegółowe informacje