Święto Uniwersytetu Szczecińskiego

Święto Uniwersytetu Szczecińskiego

Święto Uniwersytetu Szczecińskiego to wydarzenie, które na stałe wpisało się w akademicką tradycję Szczecina. Już teraz gorąco zachęcamy do wspólnego świętowania.

Pierwsze wydarzenie w ramach Święta US to, organizowane już po raz trzeci, Dyktando Uniwersyteckie, które zaplanowano na sobotę, 13 maja.

W tym samym tygodniu, 18 maja, odbędzie się konferencja pn. "Nauka dla regionu" z udziałem przedstawicieli otoczenia gospodarczego, samorządu terytorialnego oraz administracji państwowej.

Kolejnym przedsięwzięciem będzie wykład w ramach nowego cyklu Uniwersyteckich Wykładów Otwartych, który wygłosi prof. Andrzej Nowak z Uniwersytetu Jagiellońskiego, w piątek, 19 maja.

Natomiast w cyklu Koncertów Uniwersyteckich realizowanych w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, 23 maja, odbędzie się koncert zespołu Raz Dwa Trzy.

Zwieńczenie tegorocznych obchodów nastąpi na Jasnych Błoniach podczas Festynu Rodzinnego połączonego z Uniwersytecką Grą Biegową zaplanowanych na niedzielę, 4 czerwca. W programie całodniowego pikniku sportowego przygotowano rozmaite wydarzenia dla wszystkich mieszkańców regionu: młodzieży, rodzin z dziećmi, studentów i osób lubiących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Podczas festynu odbędą się także zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych, m.in.: aerobik na trawie, animacje ruchowe dla dzieci, piłkarskie potyczki dla małych i dużych, a także: malowanie twarzy we wszystkich kolorach tęczy, wspinaczka po ściance, warsztaty „Wiem co jem” oraz gra dla dzieci z nagrodami. Dodatkowymi atrakcjami będą m.in.: warsztaty języka chińskiego dla najmłodszych, obserwacja okrzemek pod mikroskopem świetlnym oraz fotobudka.

Program wydarzenia:

13 maja 2017,

sobota 11:00 - DYKTANDO UNIWERSYTECKIE

Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nauk Przyrodniczych Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego ul. Adama Mickiewicza 16a w Szczecinie

18 maja 2017

czwartek 10:00-12:00 - KONFERENCJA „NAUKA DLA REGIONU”

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, ul. Mickiewicza 64 w Szczecinie

19 maja 2017

piątek 11:30 - UNIWERSYTECKIE WYKŁADY OTWARTE: Rosja i Europa: historia i teraźniejszość - prof. dr hab. Andrzej Nowak (Uniwersytet Jagielloński)

Wydział Humanistyczny US, ul. Krakowska 71-79, sala 155

18-23 maja 2017

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH

Wydziały Uniwersytetu Szczecińskiego

23 maja 2017

wtorek 19:00 – KONCERT ZESPOŁU RAZ DWA TRZY Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

24 maja 2017,

środa 12:00 - OTWARCIE GALERII SZCZECINA HUMANISTYCZNEGO: wystawa prac Michała Batorego z Paryża i książek Wydawnictwa Drzewo Babel. Poprzedzi ją wykład prof. Jana Wiktora Sienkiewicza z Torunia i prezentacja Barbary Stępień.

Wydział Humanistyczny US, ul. Krakowska 71-79

4 czerwca 2017

niedziela 11:00-18:00 - FESTYN RODZINNY NA BŁONIACH

 • aerobik na trawie
 • piłkarskie potyczki dla małych i dużych
 • malowanie twarzy we wszystkich kolorach tęczy
 • gra planszowa dla dzieci z nagrodami
 • warsztaty „Wiem, co jem”
 • warsztaty języka chińskiego dla najmłodszych
 • obserwacja okrzemek pod mikroskopem świetlnym
 • pomiar pogody przenośną stacją meteorologiczną
 • pokaz udzielania pierwszej pomocy (WOPR)
 • wycieczki ornitologiczne
 • pokaz strojów ludowych
 • warsztaty taneczne dla najmłodszych

godz. 11.00 Uniwersytecka Gra Biegowa

godz. 14.00 Wręczenie nagród w konkursie „Nauka dodaje nam skrzydeł

Więcej informacji: www.swietous.usz.edu.pl