„Dom dla studenta” – ruszył nabór wniosków

„Dom dla studenta” – ruszył nabór wniosków

Już po raz czwarty Szczecińskie TBS wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkaniowym studentów. Lokale Szczecińskiego TBS-u wynajmowane żakom są uzupełnieniem istniejącego systemu – stancji, akademików, mieszkań wynajmowanych od osób prywatnych. Nabór wniosków potrwa do 25 sierpnia.

W tegorocznej odsłonie programu „Dom dla Studenta” Szczecińskie TBS ma do zaproponowania 17 miejsc w pokojach jedno- lub dwuosobowych (liczba miejsc może ulec zmianie) w mieszkaniach położonych w następujących lokalizacjach (kliknięcie na adres otwiera plan mieszkania):

• Bohaterów Getta Warszawskiego 4;

• Bolesława Śmiałego 15;

• Bolesława Śmiałego 13;

• Chodkiewicza 2;

• Wojska Polskiego 48;

• Ściegiennego 62;

• Bolesława Śmiałego 14.

By stać się najemcą studenckiego „M” w Szczecińskim TBS należy złożyć wypełniony wniosek o wynajęcie lokalu mieszkalnego w ramach programu (do pobrania na stronie internetowej www.stbs.pl lub w siedzibie Spółki przy ul. Boh. Getta Warszawskiego 1). O wynikach decyduje kolejność złożenia wniosku.

Wysokość czynszu w studenckim „M” to ok. 350 złotych na osobę (bez mediów). Jedyne warunki jakie muszą spełnić przyszli najemcy to:

- status studenta lub fakt przyjęcia na studia na terenie Szczecina;

- zamieszkiwania poza Szczecinem.

Przedmiotem umowy najmu będzie część lokalu (oznaczony pokój) z prawem do wspólnego korzystania z pozostałych pomieszczeń. Umowy zawierane będą na rok akademicki z pierwszeństwem dotychczasowego najemcy do zawarcia umowy na kolejny okres.

Mieszkania przygotowane przez Spółkę są w pełni przystosowane do potrzeb studentów – są w nich biurka, łóżka, szafy i komody. Prócz tego, młodym lokatorom zapewniono wspólną przestrzeń w formie salonu – pokoju dziennego. Kuchnia i łazienka także są w pełni wyposażone. Koszty wyposażenia mieszkań w całości sfinansowała Gmina Miasto Szczecin.